Maritime Eovation – to już ten weekend

0

Już w najbliższy weekend w Gdańsku odbedzie się 24 godzinny warsztat informatyczny poświęcony Morzu Bałtyckiemu. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EOClimlab realizowanego dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Darmowy warsztat informatyczny (zwany również hackatonem) odbędzie się 16-17 marca w Inkubatorze Starter na ulicy Lęborskiej 3B w Gdańsku. W jego ramach uczestnicy w grupach (własnych lub utworzonych już podczas wydarzenia) będą musieli opracować pomysł jak radzić sobie z przejawami zmian klimatycznych na Morzu Bałtyckim.

Uczestnicy poprzedniego hackatonu z serii Eovation / Maciej Roszkowski

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych – nie tylko informatyków. Należy pamiętać, że najciekawsze pomysły są zazwyczaj wynikiem prac interdyscyplinarnych zespołów.

W piątek wieczorem uczestnicy usłyszą również prelekcję Aleksandry Kardaś z serwisu Nauka o Klimacie o problemach zmian klimatycznych na Morzu Bałtyckim oraz mini-wykład dr hab. Mirosławy Ostrowskiej, profesor nadzwyczajnej Instyutu Oceanologii PAN o technikach pomiarów satelitarnych.

Nagrody Hardware w Maritime Eovation / Blue Dot Solutions

Drugiego dnia uczestnicy będą musieli przedstawić swoje prace przed Jury, która oceni najlepsze pomysły. Ważne aby poruszony został nie tylko aspekt wykorzystania danych satelitarnych, ale także potencjalnych użytkowników i klientów rozwiązania.

Najlepsze zespoły otrzymają zespoły: voucher na komercyjne dane satelitarne wartości 2000 EUR, czujniki jakości powietrza, przenośne panele słoneczne oraz zestawy Arduino, usługi konsultingowe, naukowe oraz miejsce w przestrzeni biurowej przydatne do dalszego rozwoju pomysłu.

Rejestracja na serwisie Evenea pod adresem: maritimeeovation.evenea.pl

Organizatorem hackatonu jest firma Blue Dot Solutions. Partnerami wydarzenia są Inkubator Starter, Black Pearls VC, serwis Nauka o Klimacie, portal Kosmonauta.net oraz konsorcjum SatBałtyk. Hackaton został objęty patronatem Komitetem Badań Morza Polskiej Akademii Nauk.

Ws dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: michal.moroz@bluedotsolutions.eu

Harmonogram:

Piątek, 16 marcaSobota, 17 marca
17:00-17:30Rejestracja uczestników9:00-10:00Śniadanie
17:30-18:00Otwarcie i przedstawienie mentorów14:00-15:00Obiad
18:00-Początek prac-17:30Koniec prac
20:00-20:30Wykład o zmianach klimatycznych na Bałtyku
(Aleksandra Kardaś – serwis Nauka o Klimacie)
17:30-18:30Prezentacje przed Jury
(3 minuty per zespół i 5 minut na pytania)
 20:30-21:00Wykład o technikach pomiarów satelitarnych
(dr hab. Mirosławy Ostrowskiej, profesor nadzw. IOPAN)
18:30-19:00Ocena pomysłów
19:00Ogłoszenie zwycięzców
i wręczenie nagród

 

O projekcie:

EOClimlab to niekomercyjny projekt zlecony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) dla polsko-czesko-rumuńskiego konsorcjum. W jego skład z Polski wchodzą Omnilogy, Blue Dot Solutions, Orange, Integrated Solutions oraz Kapitech. Po stronie czeskiej są to Czech Invest i SpaceSystems Czech, a po stronie rumuńskiej znajduje się trzech partnerów informatycznych: Arobs Transilvania Software, Aries Transilvania oraz Indeco Soft.

Celem projektu nadzorowanego przez Omnilogy jest rozwijanie platformy informatycznej integrującej różne dane satelitarne i naziemne związane z problematyką zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem danych pozyskanych przez europejski program satelitarny Copernicus. Drugim celem projektu jest zwiększanie świadomości dotyczącej problematyki zmian klimatycznych, jak i wiedzy o narzędziach i możliwościach wykorzystania danych satelitarnych dla nowych rozwiązań do przeciwdziałania ich skutkom. Odbywa się to między innymi na warsztatach o zbiorczej nazwie EOvation odbywających się w Polsce, Czechach i Rumunii.

Comments are closed.