Falcon Heavy – widownia w Gdyni

0

W Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbyło się 6 lutego wydarzenie poświęcone startowi rakiety Falcon Heavy.

Szóstego lutego o godzinie 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym (PPNT) w Gdyni odbyło się wydarzenie poświęcone startowi rakiety Falcon Heavy. Dwugodzinne opóźnienie startu nie było żadnym problemem! Wręcz przeciwnie, Profesor Scott Madry, profesor Uniwersytetu Karoliny Północnej, wieloletni pracownik NASA wraz z Adamem Korybut-Kotulewskim z Blue Dot Solutions skorzystali z niezaplanowanego opóźnienia, aby przeprowadzić wykład o ogólnej tematyce kosmicznej.

Nagranie ze startu Falcona Heavy w Gdyni z opisem “kosmicznych” projektów PPNT / Credits – VR Visio

Na 35 minut przed startem - nośność różnych rakiet orbitalnych/ Credits - Adam Korybut-Kotulewski Blue Dot Solutions

Na 35 minut przed startem – nośność różnych rakiet orbitalnych/ Credits – Adam Korybut-Kotulewski Blue Dot Solutions

Podczas dwugodzinnego oczekiwania na start rakiety, profesor dokładnie opisał funkcjonowanie nowej rakiety, odpowiadał na pytania publiczności oraz zachęcał najmłodszych widzów do kariery w sektorze kosmicznym.

Profesor Scott Madry został zaproszony do Gdańska na organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Blue Dot Solutions akcelerator Space3ac.

Space3ac to trwający trzy miesiące stacjonarny program akceleracyjny dla firm pracujących z technologiami sektora kosmicznego obszaru downstream – czyli telekomunikacją, nawigacją satelitarną i Obserwacją Ziemi. Misją akceleratora jest rozwiązanie problemów dużych podmiotów branżowych poprzez dostarczenie im rozwiązań przygotowanych przez specjalistyczne i innowacyjne startupy.

Profesor Madry będzie prowadził wykłady przez najbliższe trzy dni w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym.

(PPNT)

Comments are closed.