EOClimlab – nowe źródło wiedzy o zmianach klimatycznych

0

Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat zmian klimatu lub możliwości wykorzystania danych obserwacji Ziemi? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK! już dziś zajrzyj na stronę EO ClimLab Polska.

Zmiany klimatu są aktualnie tematem intensywnych badań, natomiast dane gromadzone z satelitów zapewniają regularny monitoring zachodzących zmian. Satelitarne obserwacje Ziemi są obecnie jednym z głównych źródeł informacji na temat naszego środowiska, jednak wiedza na temat możliwości ich wykorzystania jest wciąż niewielka. Tutaj z pomocą przychodzi fanpage EO ClimLab Polska, który stworzony został w ramach międzynarodowego projektu EO ClimLab, finansowanego ze środków Europejskiej Agencji Kosmicznej. Projekt realizowany jest przez Polskę, Rumunię i Czechy.

EO ClimLab / Credits – konsorcjum EO ClimLab, ESA

Ideą nowopowstałej strony jest zapoznanie czytelników z potencjałem danych satelitarnych oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat ich zastosowania w różnych sektorach gospodarki. Mają one szczególnie istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych. Poza różnymi informacjami na powyższe tematy, będzie można znaleźć tam również linki do ciekawych kursów online i wydarzeń organizowanych w ramach projektu w Gdańsku i Warszawie.

Fanpage EO ClimLab Polska dostępny jest pod adresem: www.facebook.com/EOClimLabPolska. Zapraszamy!

(EO ClimLab)

Comments are closed.