SpaceX zbuduje infrastrukturę do rozwijania Dragona na Cape Canaveral

0

Nowe elementy infrastruktury znajdować się będą w pobliżu Landing Zone 1, gdzie pierwsze człony Falcona 9 powracają na Ziemię.

Zgoda na budowę

Firma SpaceX otrzymała pozwolenie na budowę obiektu dedykowanego do prac nad kapsułą typu Dragon oraz stanowiska do statycznego testowania napędu.

Zgoda została wydana w poniedziałek 28 sierpnia przez St. Johns River Water Management District po uprzednich badaniach proponowanej infrastruktury przeciwsztormowej pod kątem środowiskowym. SpaceX oraz Amerykańskie Siły Powietrzne, do którego należy teren wokół Landing Zone 1 zgłosiły wniosek o pozwolenie na budowę 31 lipca.

Plany SpaceX na rozwój regionu Landing Zone 1 / Credits: St. Johns River Water Management District

Okolice Landing Zone 1 będą służyły jako tymczasowy ośrodek prac nad Dragonem zanim zostanie znaleziona inna lokalizacja. Stanowisko do testów statycznych zbudowane będzie pod kątem badań systemu szybkiego oddzielania się Dragona 2 z astronautami od rakiety w przypadku sytuacji awaryjnej.

Nowa infrastruktura

Nowe obiekty, łącznie o powierzchni 7.6 akrów, zlokalizowane będą na południe od Landing Zone 1, gdzie już parę razy lądował Falcon 9. Obiekt do prac nad Dragonem i stanowisko do testów będą oddalone od siebie o ok. 60 metrów.

Dokładna data początku prac nie jest znana, lecz SpaceX musi poinformować lokalne władze przynajmniej 48 godzin przed ich rozpoczęciem.

(FloridaToday)

Comments are closed.