Koniec misji CRS-12

0

Zakończyła się misja CRS-12. Kapsuła Dragon bezpiecznie wodowała u wybrzeży Kalifornii.

Bezzałogowa misja zaopatrzeniowa CRS-12 rozpoczęła się 14 sierpnia o godzinie 18:31 CEST. Po 9 minutach i 14 sekundach lotu kapsuła Dragon znalazła się na orbicie. Po tym locie firmie SpaceX udało się również odzyskać pierwszy stopień, który wylądował na stanowisku Landing Zone-1 w odległości 15 kilometrów od platformy startowej LC-39A.

Półtora dnia po starcie kapsuła Dragon została przyłączona do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Dragon dostarczył 2910 kg ładunku do Stacji, z czego 1652 kg umieszczono w sekcji hermetycznej kapsuły, a 1258 kg w “bagażniku” pojazdu. Oprócz żywności i innych zapasów dla załogi ISS Dragon dostarczył także kilka różnych eksperymentów naukowych.

Miesiąc później, siedemnastego września zamknięto włazy pomiędzy Dragonem a Stacją. Na pokładzie Dragona umieszczono ponad 1720 kg próbek naukowych, zużytych części zamiennych oraz innych niepotrzebnych przedmiotów. Wodowanie u wybrzeży Kalifornii nastąpiło o godzinie 16:14 CEST.

https://www.youtube.com/watch?v=OwxzYO6gnJI

Dragon w misji CRS-12 opuszcza ISS / Credits – NASA TV

Kolejna misja kapsuły Dragon jest planowana na koniec grudnia 2017. W misji CRS-13 zostanie wykorzystana kapsuła Dragon, która już wcześniej wykonała na orbitę. Misja tej kapsuły jest zaplanowana na około 30 dni.

(PFA, NSF)

 

Comments are closed.