Finisz konkursu ESNC 2017

0

Do końca czerwca można zgłaszać swoje wnioski do polskiej edycji konkursu nawigacyjnego ESNC. Na zwycięzców i finalistów czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs European Satellite Navigation Competition (ESNC), znany także jako „Galileo Masters” skupia się na koncepcjach, pomysłach i projektach wykorzystujących nawigację satelitarną (GNSS) do praktycznych zastosowań na Ziemi. Więcej na temat sektora GNSS i poszczególnych aplikacji (np. transport drogowy) można przeczytać w najnowszym raporcie rynkowym agencji GSA.

Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 30 czerwca 2017 r. za pomocą strony http://login.esnc.eu/.

Przez lata konkurs ESNC doprowadził do powstania firm technologicznych, które wprowadziły na rynek produkty i usługi oparte o technologie GNSS. Kilka z tych firm uzyskało już kolejne rundy inwestycyjne, stając się ważnymi partnerami dla przemysłu w dziedzinach takich jak lotnictwo, transport drogowy czy energetyka.

W Polsce ESNC jest organizowany nieprzerwanie od 2014 roku. Jak na razie w wyniku tego konkursu powstało pięć nowych spółek a kilka innych grup aktualnie kończy negocjacje inwestycyjne i niebawem rozpocznie działalność w formie start-up.

Nagrody polskiej edycji ESNC 2017

W tym roku w ramach polskiej edycji konkursu ESNC na zwycięzców i finalistów czekają następujące nagrody:

  • Nagrody finansowe: 6000 PLN dla zwycięzcy, 2000 PLN dla drugiego miejsca i 1000 PLN dla trzeciego miejsca,
  • Możliwość ubiegania się o inwestycję dla swojego projektu. Wartość inwestycji do ok. 2 milionów PLN,
  • Uproszczona ścieżka aplikacji do akceleratora Space3ac, z możliwością otrzymania do 200 tysięcy PLN na dalszy rozwój prac,
  • Sześć miesięcy przestrzeni biurowej dla dwóch osób,
  • Możliwość odbycia staży i praktyk w firmach związanych z obróbką danych satelitarnych,
  • Doradztwo biznesowe, techniczne, naukowe i geo-polityczne, o wartości do 20 tysięcy PLN.

Jest możliwe, że w trakcie ostatnich dni konkursu oraz w trakcie oceniania wniosków dołączone zostaną kolejne nagrody.

Zwycięzcy Galileo Masters 2015 / Źródło: Maciej Roszkowski

Zwycięzcy ESNC 2015 / Źródło: Maciej Roszkowski

Zasady konkursu

Do Galileo Masters zgłosić można pomysł na aplikację, urządzenie, bądź technologię wykorzystującą nawigację satelitarną. Główny zwycięzca wyłoniony spośród laureatów poszczególnych regionów otrzyma 20 tysięcy euro. Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 30 czerwca 2017 r. za pomocą strony http://login.esnc.eu/. Uwaga! Wnioski powinny być wysyłane w języku angielskim!

“Do konkursu przesyłane są pomysły na wykorzystanie technologii GNSS w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy życia codziennego” mówi Maciej Mickiewicz z Blue Dot Solutions, koordynator polskiej edycji konkursu. “Może to być innowacyjna usługa, produkt lub pomysł na badania naukowe” – dodaje. Zgłaszać się mogą indywidualni pomysłodawcy lub zespoły, organizacje, firmy czy instytucje. Wygrana w edycji regionalnej jest też przepustką do finału międzynarodowego, w którym nagroda główna to 20 tys. euro, a suma wszystkich nagród to ponad milion euro.

Akcelerator E-GNSS

Europejski Konkurs Nawigacji Satelitarnej (ESNC) w tym roku po raz pierwszy jest wyposażony w akcelerator E-GNSS. Nowy program jest wyjątkową okazją dla przedsiębiorców i firm do akceleracji biznesu na szerszą skalę i szybszego wprowadzania na rynek swoich produktów i usług. Akcelerator E-GNSS działać będzie przez trzy lata i będzie stanowił bezpośrednie wsparcie dla laureatów ESNC 2017, 2018 i 2019. Tym samym na uczestników konkursu czekać będą dodatkowe nagrody, usługi inkubacji warte 500 000 EUR.

Partnerzy ESNC

Międzynarodową edycję ESNC 2017 wspiera m.in. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Agencja Europejskiego GNSS (GSA). Organizatorem polskiej edycji konkursu jest gdańska spółka Blue Dot Solutions a Partnerami są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Kosmiczna, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Black Pearls VC.

Nagranie otwierające zeszłoroczną ceremonię wręczania nagród w konkursie ESNC / Credits – AZO – Space of Innovation

(AZO)

Comments are closed.