IAC 2016: sesja plenarna młodych liderów sektora kosmicznego

0

W ramach IAC 2016 odbędzie się specjalna sesja plenarna dedykowana studentom i młodym profesjonalistom sektora kosmicznego.

Już za ponad miesiąc w w Guadalajara odbędzie się Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (International Astronautical Congress) – największe branżowe wydarzenie na świecie.

W ramach Kongresu, we wtorek 27 września, odbędzie się specjalna sesja plenarna dedykowana młodym liderom sektora kosmicznego – studentom i młodym profesjonalistom, pt. „Next Generation Plenary”. Młodzi zaprezentują swoje pomysły na to, aby przestrzeń kosmiczna była dostępna dla wszystkich krajów na świecie. Przedstawią także swoją wizję celów, jakie powinny stawiać przed sobą agencje kosmiczne i przemysł kosmiczny.

Wśród panelistów znajdą się: Eleka Abello, Kyle Acierno, Yusuke Muraki, Merek Novák, i Sinead
O’’Sullivan. Zostali oni wyłonieni w ogólnoświatowym konkursie mającym zidentyfikować najciekawsze pomysły na upowszechnienie dostępu do przestrzeni kosmicznej, przeprowadzonym przez Międzynarodową Federację Astronautyczną.

Sesja będzie moderowana przez dr Davida Parkera, byłego szefa UK Space Agency, a obecnie dyrektora ESA ds. lotów załogowych i zdalnej eksploracji.

Szczegóły na stronach IAC 2016.

Portal Kosmonauta.net jest patronem medialnym IAC 2016.

(IAF)

Comments are closed.