Kosmiczny kurs dla nauczycieli

0

European Science Education Academy (ESEA) i Austrian Space Forum (OeWF) zapraszają wszystkie osoby zainteresowane edukacją kosmiczną na kurs poświęcony eksploracji Układu Słonecznego.

Sześciodniowe warsztaty obejmą przegląd aktualnych rozwiązań z zakresu eksploracji Układu Słonecznego. Tematyka obejmie cały Układ: od marsjańskich pustyń po lodowe światy i okolice Plutona. W serii interaktywnych wykładów uczestnicy zapoznają się z wyzwaniami inżynieryjnymi oraz planistycznymi i wymiarem naukowym współczesnych misji eksploracyjnych. Zaprezentowane zostaną również narzędzia edukacyjne i scenariusze zajęć dla uczniów z różnych grup wiekowych.

Warsztaty skoncentrowane będą na lotach załogowych, włączając w to przyszłe misje na Marsa. Wysoką jakość zajęć gwarantuje Austrian Space Forum wyspecjalizowane w zagadnieniach symulacji marsjańskich misji z udziałem ludzi i robotów. Uczestnicy poznają Aouda.X – marsjański skafander zaprojektowany specjalnie do symulacji misji marsjańskich (jest to aktualnie jedyny tego typu symulator w Europie). Informacje o skafandrze obejmować będą: jego budowę i obsługę oraz wyzwania jakie będą stały przed przyszłymi ludzkimi eksploratorami Marsa. Włączone są w to również ćwiczenia praktyczne z małymi łazikami marsjańskimi i wyposażeniem treningowym do ćwiczeń misji marsjańskich.

Ze względu na to, że wydarzenie jest międzynarodowe, uczestnicy będą mogli nawiązać kontakty z kolegami z wielu różnych szkół i państw.

Do uczestnictwa zaproszeni są nauczyciele z każdego sektora: formalnej i nieformalnej edukacji, ze szkół, centrów nauki, centrów badawczych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw.

Kurs trwa 5 dni z opłatą 70 euro za dzień (koszty podróży, zamieszkania i wyżywienia nie są w to wliczone). Możliwość dofinansowania posiadają nauczyciele z organizacji partnerskich ESEA. Istnieje również możliwość pozyskania funduszy na kurs poprzez Erasmus + KA1 (mobility actions).

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym i zebranych musi zostać minimum 10 uczestników do przeprowadzenia kursu. Zajęcia rozpoczną się planowo 9 stycznia 2017 roku.

Więcej informacji o szkoleniach: http://esea.ea.gr/content/beyond-earth-orbit-solar-system-exploration-and-spacesuits

Źródło: ESEA, SGAC

Comments are closed.