Webinarium: Jak wygrać Galileo Masters 2016 i dołączyć do Space3ac?

2

W maju i czerwcu br. odbędą się webinaria, podczas których dowiecie się jak wygrać konkurs Galileo Masters 2016. Mowa będzie także o programie akceleracyjnym Space3ac dla zaawansowanych projektów. Najbliższy webinar już w środę, 15 czerwca.

Jakie pomysły można zgłaszać do konkursu Galileo-Masters 2016? Które z nich mają największe szanse na zwycięstwo? Jak uzupełnić wniosek, aby eksperci dostrzegli drzemiący w nim potencjał? Podczas specjalnych webinariów organizatorzy polskiej edycji konkursu odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Logo konkursu / Źródło: esnc.info

Udział w webinariach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę (link). Daty najbliższych webinariów:

  • 2 czerwca, godz. 16.00 – 17.00
  • 5 czerwca, godz. 10.00 – 11.00
  • 9 czerwca, godz. 19.00 – 20.00
  • 15 czerwca, godz. 19.00 – 20.00

Spotkania odbędą się poprzez dedykowaną stronę w systemie Clickmeeting.

Konkurs Galileo Masters

Galileo Masters to największy na świecie konkurs poświęcony zastosowaniom technologii satelitarnych. Co roku odbywa się w ponad 20 regionach Europy i świata, a pula nagród przekracza 1 milion euro. Konkurs polega na zaproponowaniu pomysłu (koncepcji, prototypu lub już gotowego produktu) na wykorzystanie nawigacji satelitarnej (GNSS) i geolokalizacji. Może być to aplikacja mobilna, urządzenie lub usługa.

Do Galileo Masters można przystąpić zarówno samodzielnie jak i z zespołowo. Aplikować mogą studenci, pracownicy naukowi, organizacje, startupy. Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do finału międzynarodowego, którego Gala Finałowa odbędzie się jesienią w Madrycie. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro.

Oprócz nagród finansowych uczestnicy co roku walczą o nagrody specjalne i inkubację swoich pomysłów w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmicznego. Na finalistów polskiej edycji czekają również staże w firmach sektora kosmicznego, szkolenia, usługi IT, powierzchnie biurowe oraz pomoc mentorów, która może okazać się niezbędna w przekuciu pomysłu w rzeczywisty produkt lub usługę. Na najlepszych czeka możliwość udziału w programie akceleracyjnym Space3ac.

Rejestracja i składanie aplikacji do konkursu odbywa się w języku angielskim poprzez oficjalną stronę: www.esnc.eu. Zamknięcie zgłoszeń do konkursu nastąpi 30 czerwca.

Akcelerator kosmiczny Space3ac

Akcelerator technologii kosmicznych Space3ac będzie wspierał dalszy rozwój projektów dolnego segmentu sektora kosmicznego (tzw. downstream) wykorzystujących dane z obserwacji Ziemi i nawigacji satelitarnej.

 Misją akceleratora jest rozwijanie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie przemysłu i spółek skarbu państwa ze startupami. Chcemy wspierać eksport polskich produktów i usług związanych z sektorem kosmicznym nie tylko w Europie, ale i poza nią” – mówi Wojciech Drewczyński z Black Pearls VC.

O udział w programie akceleracyjnym starać się mogą startupy, laureaci konkursów Galileo Masters, Copernicus Masters, zespoły akademickie (studentów i pracowników naukowych), które pracują nad projektami wykorzystującymi technologie kosmiczne (EO, GNSS, ICT Space, telekomunikacja). Przy selekcji najlepszych projektów istotną rolę odegra wiedza techniczna pomysłodawców, świadomość rynkowa, kompletność zespołu, potencjał biznesowy, a przede wszystkim projekt i problem, który ma on rozwiązywać.

Aplikacje do akceleratora będzie można składać do 20 czerwca przez stronę www.space3.ac. W pierwszym etapie zostanie wyselekcjonowanych 10 zespołów, które zostaną zaproszone na Preparation Camp w terminie 27-29 czerwca. Właściwa akceleracja, dla 5 najlepszych zespołów wybranych podczas obozu przygotowawczego, rozpocznie się 18 lipca i potrwa do 28 sierpnia 2016. Finałem pierwszego naboru do akceleratora będzie prezentacja projektów przed międzynarodową grupą inwestorów, podczas Demo Day, które odbędzie się 8 września.

Podczas trwania programu uczestnicy będą uczyć się jak realizować projekty kosmiczne i nimi zarządzać. Szerokie grono polskich i zagranicznych mentorów będzie pomagać zespołom w kwestiach biznesowych i technicznych niezbędnych do realizacji projektu.

pula inwestycji space3ac

Dla najlepszego zespołu czekać będzie 50 000 PLN na prace badawczo-rozwojowe. Zespoły mają także szanse na komercyjne wdrożenia wytworzonych technologii u partnerów programu, a w szczególności z przemysłu i spółek skarbu państwa. Łączna pula na inwestycje w projekty z zakresu technologii kosmicznych od podmiotów krajowych i zagranicznych wynosi 2 000 000 PLN. Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego zespoły mogą liczyć na szeroką sieć kontaktów, którą posiada akcelerator Space3.ac w podmiotach tj. ESA, GSA, POLSA, oraz w polskich i zagranicznych firmach z sektora kosmicznego.

Partnerzy akceleratora Space3ac: Miasto Gdańsk, Black Pearls VC, Blue Dot Solutions, Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Interizon, Creotech Instruments, O4, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości „Starter”.

2 komentarze

  1. Jak robicie tytuł “Jak wygrać….” to napiszcie o tym przynajmniej jeden akapit a nie same oficjalne i nunde informacje z ulotek !

    • Maciej Mickiewicz on

      Po to mamy na samym początku “webinarium”, czyli warsztat poprzez Internet. O tym jak wygrać będziemy mówić podczas warsztatu. Nie wykluczamy pisemnego streszczenia-artykułu na ten konkretny temat, chociaż składa się nań tak dużo czynników, że lepiej o tym opowiedzieć 🙂