Webinarium: Jak wygrać Galileo Masters 2016 i dołączyć do Space3ac?

2

W maju i czerwcu br. odbędą się webinaria, podczas których dowiecie się jak wygrać konkurs Galileo Masters 2016. Mowa będzie także o programie akceleracyjnym Space3ac dla zaawansowanych projektów. Najbliższy webinar już w środę, 15 czerwca.

Jakie pomysły można zgłaszać do konkursu Galileo-Masters 2016? Które z nich mają największe szanse na zwycięstwo? Jak uzupełnić wniosek, aby eksperci dostrzegli drzemiący w nim potencjał? Podczas specjalnych webinariów organizatorzy polskiej edycji konkursu odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Logo konkursu / Źródło: esnc.info

Udział w webinariach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja przez stronę (link). Daty najbliższych webinariów:

  • 2 czerwca, godz. 16.00 – 17.00
  • 5 czerwca, godz. 10.00 – 11.00
  • 9 czerwca, godz. 19.00 – 20.00
  • 15 czerwca, godz. 19.00 – 20.00

Spotkania odbędą się poprzez dedykowaną stronę w systemie Clickmeeting.

Konkurs Galileo Masters

Galileo Masters to największy na świecie konkurs poświęcony zastosowaniom technologii satelitarnych. Co roku odbywa się w ponad 20 regionach Europy i świata, a pula nagród przekracza 1 milion euro. Konkurs polega na zaproponowaniu pomysłu (koncepcji, prototypu lub już gotowego produktu) na wykorzystanie nawigacji satelitarnej (GNSS) i geolokalizacji. Może być to aplikacja mobilna, urządzenie lub usługa.

Do Galileo Masters można przystąpić zarówno samodzielnie jak i z zespołowo. Aplikować mogą studenci, pracownicy naukowi, organizacje, startupy. Wygrana w edycji regionalnej jest przepustką do finału międzynarodowego, którego Gala Finałowa odbędzie się jesienią w Madrycie. Nagroda główna w konkursie wynosi 20 000 euro, a suma wszystkich nagród przekracza 1 milion euro.

Oprócz nagród finansowych uczestnicy co roku walczą o nagrody specjalne i inkubację swoich pomysłów w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmicznego. Na finalistów polskiej edycji czekają również staże w firmach sektora kosmicznego, szkolenia, usługi IT, powierzchnie biurowe oraz pomoc mentorów, która może okazać się niezbędna w przekuciu pomysłu w rzeczywisty produkt lub usługę. Na najlepszych czeka możliwość udziału w programie akceleracyjnym Space3ac.

Rejestracja i składanie aplikacji do konkursu odbywa się w języku angielskim poprzez oficjalną stronę: www.esnc.eu. Zamknięcie zgłoszeń do konkursu nastąpi 30 czerwca.

Akcelerator kosmiczny Space3ac

Akcelerator technologii kosmicznych Space3ac będzie wspierał dalszy rozwój projektów dolnego segmentu sektora kosmicznego (tzw. downstream) wykorzystujących dane z obserwacji Ziemi i nawigacji satelitarnej.

 Misją akceleratora jest rozwijanie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez łączenie przemysłu i spółek skarbu państwa ze startupami. Chcemy wspierać eksport polskich produktów i usług związanych z sektorem kosmicznym nie tylko w Europie, ale i poza nią” – mówi Wojciech Drewczyński z Black Pearls VC.

O udział w programie akceleracyjnym starać się mogą startupy, laureaci konkursów Galileo Masters, Copernicus Masters, zespoły akademickie (studentów i pracowników naukowych), które pracują nad projektami wykorzystującymi technologie kosmiczne (EO, GNSS, ICT Space, telekomunikacja). Przy selekcji najlepszych projektów istotną rolę odegra wiedza techniczna pomysłodawców, świadomość rynkowa, kompletność zespołu, potencjał biznesowy, a przede wszystkim projekt i problem, który ma on rozwiązywać.

Aplikacje do akceleratora będzie można składać do 20 czerwca przez stronę www.space3.ac. W pierwszym etapie zostanie wyselekcjonowanych 10 zespołów, które zostaną zaproszone na Preparation Camp w terminie 27-29 czerwca. Właściwa akceleracja, dla 5 najlepszych zespołów wybranych podczas obozu przygotowawczego, rozpocznie się 18 lipca i potrwa do 28 sierpnia 2016. Finałem pierwszego naboru do akceleratora będzie prezentacja projektów przed międzynarodową grupą inwestorów, podczas Demo Day, które odbędzie się 8 września.

Podczas trwania programu uczestnicy będą uczyć się jak realizować projekty kosmiczne i nimi zarządzać. Szerokie grono polskich i zagranicznych mentorów będzie pomagać zespołom w kwestiach biznesowych i technicznych niezbędnych do realizacji projektu.

pula inwestycji space3ac

Dla najlepszego zespołu czekać będzie 50 000 PLN na prace badawczo-rozwojowe. Zespoły mają także szanse na komercyjne wdrożenia wytworzonych technologii u partnerów programu, a w szczególności z przemysłu i spółek skarbu państwa. Łączna pula na inwestycje w projekty z zakresu technologii kosmicznych od podmiotów krajowych i zagranicznych wynosi 2 000 000 PLN. Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego zespoły mogą liczyć na szeroką sieć kontaktów, którą posiada akcelerator Space3.ac w podmiotach tj. ESA, GSA, POLSA, oraz w polskich i zagranicznych firmach z sektora kosmicznego.

Partnerzy akceleratora Space3ac: Miasto Gdańsk, Black Pearls VC, Blue Dot Solutions, Agencja Rozwoju Przemysłu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Interizon, Creotech Instruments, O4, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości „Starter”.

Share.

2 komentarze

  1. Jak robicie tytuł “Jak wygrać….” to napiszcie o tym przynajmniej jeden akapit a nie same oficjalne i nunde informacje z ulotek !

    • Maciej Mickiewicz on

      Po to mamy na samym początku “webinarium”, czyli warsztat poprzez Internet. O tym jak wygrać będziemy mówić podczas warsztatu. Nie wykluczamy pisemnego streszczenia-artykułu na ten konkretny temat, chociaż składa się nań tak dużo czynników, że lepiej o tym opowiedzieć 🙂