Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautyczna

0

Polish Space Professionals Association we współpracy ze Studenckim Kołem Astronautycznym organizuje pierwszą edycję Akademii PSPA i Studenckiej Konferencji Astronautycznej – wydarzenia, które ma na celu przyjrzeć się kwestii inżynierii satelitarnej.

Wraz z przystąpieniem Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej, co wiązało się ze wzrostem popularności tematyki kosmicznej oraz jej znaczenia w gospodarce, stopniowo zwiększa się liczba polskich specjalistów w dziedzinie inżynierii kosmicznej. Część z nich zrzesza PSPA – Polish Space Professionals Asociation. Od wielu lat duże zainteresowanie kosmosem przejawiają również polscy studenci. Największą organizacją ich skupiającą jest Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej obchodzące w przyszłym roku swoje 20-lecie.

Organizacja Polish Space Professionals Association we współpracy ze Studenckim Kołem Astronautycznym zapraszają na pierwszą edycję Akademii PSPA i Studenckiej Konferencji Astronautycznej – wydarzenia podejmującego zarówno profesjonalne zagadnienia inżynierii satelitarnej, jak również promującego osiągnięcia i aktualne projekty Studenckiego Koła Astronautycznego.

Tegoroczna konferencja odbędzie się 10 października w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych przy ul. Ludwika Narbutta 84 w Warszawie (Kampus Południowy PW). W planie wydarzenia znajdą się wykłady oraz warsztaty związane z inżynierią satelitarną. Zorganizowany zostanie panel dyskusyjny na temat: Jak spożytkować w kraju potencjał polskich specjalistów z sektora kosmicznego pracujących za granicą?

Wśród dodatkowych atrakcji można wymienić połączenie wideo z zespołem FREDE (http://www.frede.pwr.edu.pl/home-pl/) biorącym w tym czasie udział w misji BEXUS ESA (http://rexusbexus.net/) czy specjalnie wydzielone miejsce przeznaczone na luźne dyskusje i prezentacje w stylu SpaceUp (http://spaceup.org/agenda/).

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej wydarzenia: www.pspa.pl .

Comments are closed.