TEDxESA – 11 listopada 2015

0

Europejska Agencja Kosmiczna organizuje 11 listopada pierwszą konferencję TEDx. Tematem wydarzenia jest “Kosmos poza fikcją”.

Pierwsza konferencja TEDx, której tematem przewodnim będzie „Kosmos poza fikcją”, odbędzie się w ośrodku ESTEC, należącym do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w Noordwijk w Holandii. Podczas wydarzenia międzynarodowi prelegenci zaprezentują atrakcyjność kosmosu z różnych punktów widzenia, także rozmaitych organizacji.

Andre Kuipers at ISS in 2004 / Credits - NASA

Andre Kuipers at ISS in 2004 / Credits – NASA

Konferencja będzie moderowana przez holenderskiego astronautę Andre Kuipersa. TEDxESA zwróci szczególną uwagę na wizjonerskie projekty kosmiczne, które pomogą odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące Wszechświata. W czasie TEDxESA rozważona zostanie kwestia wpływu kosmicznych technologii i danych z przestrzeni na nasze życie na Ziemi.

Ponadto, konferencja TEDxESA ma na celu zaprezentowanie tego, jak kreatywność i fantazja może pobudzić naszą wyobraźnię i pragnienie osiągnięcia nowych wyników w nauce, m.in. poprzez spojrzenie na naukę o kosmosie z humorystycznego punktu widzenia. TEDxESa będzie także świetną okazją do networkingu z innowatorami, przedsiębiorcami, wizjonerami i naukowcami z różnych gałęzi przemysłu.

Więcej informacji:
http://tedx.esa.int

Comments are closed.