Konkurs Copernicus Masters na użycie danych EO

0

Copernicus Masters to konkurs na zastosowania i koncepcje biznesowe oparte na danych z obserwacji ziemi (EO).

Zachęcamy do udziału w konkursie Copernicus Masters – na najciekawsze pomysły wykorzystania danych satelitarnych. Innowacyjne rozwiązania można zgłaszać od 15 kwietnia do 13 lipca 2015 r.

“Wzrost zainteresowania konkursem widać po ilości dotychczasowych zgłoszeń do Copernicus Masters, jak również po stale rosnącej liczbie firm przystępujących do programu inkubacyjnego ESA Business Incubator Center, których produkty i usługi bazują na danych EO” – wyjaśnia prof. dr Volker Liebig, dyrektor programów obserwacji ziemi i kierownik lokalny ESRIN Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Firmy działają w najróżniejszych obszarach gospodarki. Przykładowo skupiają się na efektywności wykorzystywania zasobów w rolnictwie, branży budowlanej lub sektorze energii odnawialnej.

W konkursie Copernicus Masters 2015 do wygrania są nagrody tematyczne przyznawane m.in. przez  Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), czy Niemieckie Centrum Lotnictwa i Lotów Kosmicznych (DLR). Organizatorzy przygotowali także nową kategorię w konkursie – University Challenge – która jest skierowana do studentów i pracowników naukowych.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów wybierani są spośród specjalistów sektorów przemysłowych i badawczych. Główny zwycięzca – Copernicus Master 2015 – oprócz nagrody 20 000 euro otrzymuje pakiet danych satelitarnych o wartości 60 000 euro, którego wsparcie finansowe zapewnia Komisja Europejska.

Ogłoszenie wszystkich zwycięzców odbędzie się jesienią 2015 r. Nagrody zostaną przyznane na uroczystej gali. Zwycięzcy otrzymają – oprócz nagród pieniężnych – przede wszystkim dostęp do danych oraz wsparcie na start o łącznej wartości przeszło 300 000 euro

Na stronie internetowej Copernicus Masters www.copernicus-masters.com można znaleźć wszystkie informacje, dane partnerów oraz warunki uczestnictwa. Szczegółowe informacje o programie Copernicus znajdują się na stronie: http://www.esa.int/copernicus & www.copernicus.eu

Comments are closed.