Galileo Masters 2015: czas do 6 lipca!

0

Tegoroczny konkurs Galileo Masters został przedłużony do poniedziałku 6 lipca do 11:59.

Termin konkursu European Space Navigation Competition (ESNC), potocznie nazywany “Galileo Masters” zwykle upływa 30 czerwca. W tym roku, z uwagi na bardzo dużą liczbę nieukończonych zgłoszeń (ponad 50% wszystkich zgłoszeń) organizatorzy konkursu postanowili przedłużyć ESNC do 6 lipca. Dzięki temu każda osoba, zespół lub firma, która rozpoczęła pracę nad swoim wnioskiem, będzie go mogła ukończyć bez zbędnego pośpiechu.

W tym roku termin zgłoszeń do Galileo Masters upływa 6 lipca o godzinie 11:59 (tuż przed południem) czasu letniego środkowoeuropejskiego.

European Space Navigation Competition (ESNC) to najważniejszy konkurs dla zainteresowanych technologią satelitarną, którzy myślą o założeniu startupu kosmicznego. Do konkursu zgłaszane mogą być pomysły na aplikacje, urządzenia bądź technologie wykorzystujące nawigację satelitarną.

Na finalistów czekają nagrody finansowe (w tym 20 000 euro), staże w firmach z sektora kosmicznego, wirtualne biura, przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.

W ramach zgłoszenia nie jest wymagane przedstawienie prototypu – wystarcza dobra koncepcja. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie powinno zając więcej niż 3 godziny. Nie ma formalnych przeszkód, aby jedna osoba lub zespół zgłosiły po kilka pomysłów do Galileo Masters.

Finaliści konkursu, oprócz walki o nagrody finansowe, usługi promocji, staże w polskich i zagranicznych firmach, uzyskają również cenną możliwość prezentacji przed inwestorami. Po zamknięciu etapu zgłoszeń do konkursu wnioski zostaną poddane ocenie przez grono ekspertów. W rezultacie uczestnicy uzyskają wartościową ocenę potencjału komercjalizacji ich pomysłów. Warto dodać, że każdy wniosek zgłoszony do polskiej edycji ma szansę na uzyskanie jednej z nagród specjalnych w etapie ponadregionalnym.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Blue Dot Solutions. Współorganizatorem zaś jest Black Pearls VC. Szereg nagród i wsparcie w organizacji wielu etapów konkursu zapewniają Partnerzy: Agencja Rozwoju PrzemysłuPomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Creotech Instruments, Polska Agencja Rozwoju PrzedsiębiorczościPolska Agencja Kosmiczna, Astri Polska, GMV Innovating SolutionsITTI, Hertz Systems oraz Sponsorzy nagród: Business LinkNaviGate, i PCPD. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu, znajduje się na stronach: www.galileo-masters.pl i poland.galileo-masters.eu, a także na Facebooku.

Comments are closed.