GLIC 2015: panele nr 2 i 3

0

Już w najbliższy wtorek rozpoczyna się konferencja GLIC 2015. Poznaj tematykę i gości panelów nr 2 i 3.

Konferencja Global Space Innovation Conference Międzynarodowej Federacji Astronautycznej IAF potrwa od 23 do 25 czerwca w Monachium. Jednym z głównym punktów tego ważnego spotkania o sektorze kosmicznym są panele dyskusyjne. Organizatorzy przybliżają tematykę i gości panelu nr 2 i 3, skupiających się na aspektach tworzenia warunków socjoekonomicznych dla przedsiębiorców oraz edukacji i szkoleniu z przedsiębiorczości i innowacyjności.

Panel nr 2 poprowadzi Ken Davidan, dyrektor ds. badań w Biurze Komercyjnego Transportu Kosmicznego amerykańskiej FAA. Panel będzie dotyczył wpływu warunków socjologicznych i ekonomicznych na przedsiębiorczość i rozwijanie innowacji. Wśród panelistów zasiądą: dr Gale Allen (zastępca głównego naukowca NASA), dr Dimitr Payson (dyrektor centrum badań i analiz rosyjskiego Zjednoczenia Rakietowo-Kosmicznego) i Claire Jolly (szefowa Forum Przestrzeni Kosmicznej OECD).

Panel nr będzie moderowany przez dr Michaela Simpsona, dyrektora wykonawczego Secure World
Foundation i byłego prezesa International Space University. Uczestnicy postarają się przybliżyć wpływ edukacji biznesowej i umiejętności biznesowych na firmy i przedsiębiorczość. Panelistami będą m.in.: prof. Alessandro Golkar, wicedyrektor SkolTech, prof. Scott Hubbard, dyrektor Stanford Center of Excellence for Commercial Space Transportation, prof. Walter Peeters, prezes International Space University (ISU) i dyrektor International Institute of Space Commerce.

Na konferencję GLIC można zarejestrować się poprzez e-mail: glic2015@iafastro.org. Więcej szczegół o programie konferencji dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Konferencja jest organizowana przez IAF, przy współpracy z DLR, ESA i bawarskim ministerstwem gospodarki. Kosmonauta.net jest patronem medialnym GLIC 2015.

GLIC2015_BannerAd

(IAF)

Comments are closed.