Pozostały trzy tygodnie na złożenie abstraktów na IAC 2019

0

21-25 października 2019 roku w Waszyngtonie odbędzie się jubileuszowy siedemdziesiąty Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (International Astronautical Congress, IAC).

W tym roku Stany Zjednoczone będą obchodzić pięćdziesiątą rocznicę misji Apollo 11, dlatego charakter najbliższego International Astronautical Congress (IAC) będzie miał zdecydowanie wiele aspektów związanych z przeszłą oraz przyszłą załogową eksploracją Księżyca.

IAC jest prawdopodobnie najważniejszą konferencją dla światowego sektora kosmicznego. Przez kilka dni kilka tysięcy przedstawicieli i wystawców prezentuje wyniki swoich prac oraz plany na przyszłość. Jest to także wydarzenie na którym spotykają się czołowi przedstawiciele sektora kosmicznego: największych firm, agencji kosmicznych oraz politycy. Co roku IAC odbywa się w innym mieście, zazwyczaj na innym kontynencie. W 2018 roku kongres odbywał się w Bremie, jednym z głównych miast niemieckiego sektora kosmicznego.

Organizatorzy IAC przypominają, że abstrakty wystąpień można wysyłać do końca lutego. Wszystkie dokumenty muszą zostać przesłane do 28 lutego. Tematy wystąpień powinny dotyczyć jednego z pięciu haseł przewodnich: nauka i eksploracja, aplikacje i operacje, technologia, infrastruktura, kosmos i społeczeństwo.

Do 18 lutego można zaś zgłaszać propozycje na tak zwane Special Session, czyli autorskich propozycji paneli dyskusyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=FdGyaUTW8rE
Nagranie promocyjne IAC 2019 / IAF

Maksyma IAC 2019 brzmi: Kosmos – potęga przeszłości, nadzieja przyszłości. Więcej informacji na temat kongresu można znaleźć na witrynie wydarzenia.

Firma Blue Dot Solutions jest jednym z oficjalnych partnerów medialnych Międzynarodowej Federacji Astronautycznej (IAF) oraz Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (IAC).

Comments are closed.