Putin zacieśnia kontrolę nad przemysłem zbrojeniowym

0

Władimir Putin przejął od swojego zastępcy kontrolę nad przemysłem zbrojeniowym. Rogozin najpewniej zachowa nadzór nad sektorem kosmicznym.

 

Jak podał “The Moscow Times”, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zacieśnił kontrolę nad rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Przejął on osobistą kontrolę nad tym sektorem od swojego zastępcy, wiceprezydenta Dimitra Rogozina.

Putin będzie teraz osobiście przewodniczył Komisji Przemysłu Wojskowego, nadzorującego przemysł zbrojeniowy w FR. Prezydenta zmotywowały niebezpieczeństwa zagrażające Rosji. Pod przewodnictwem Rogozina Komisja nie była jakoby wstanie przerwać “łańcucha korupcji, niekompetencji i braku efektywności”.

Jak miał powiedzieć w środę 10 września Władimir Putin, „mam nadzieję, że nowy status komisji i jej szerokie uprawnienia pozwolą na lepszą koordynację działań między ministerstwem obrony a innymi resortami i przedsiębiorstwami z sektora przemysłowo-zbrojeniowego”. Nie da się ukryć, że przewodnictwo w postaci osoby mogącej arbitralnie decydować o cenach towarów na półkach sklepowych, może być nieocenione w pracach każdej komisji. Poprzedni przewodniczący, czyli Dimitr Rogozin, został zastępcą przewodniczącego.

Rogozin do tej pory sprawował w imieniu Kremla bezpośredni nadzór nad sektorem zbrojeniowym i kosmicznym w Rosji. Wszystko wskazuje na to, że zachowa on tam szerokie wpływy. W zeszłym tygodniu Putin powierzył mu nadzór nad budową kosmodromu Wostocznyj.

Comments are closed.