Konferencja EMSEV 2014 w Polsce

0

W dniach 21-27 września 2014 odbędzie się w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona badaniu zjawisk elektromagnetycznych związanych z trzęsieniami ziemi i wybuchami wulkanów. 

Plakat konferencji ESMV 2014 / Credit: CBK PAN

Plakat konferencji ESMV 2014 / Credit: CBK PAN

W dniach 21-27 września 2014 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona badaniu zjawisk elektromagnetycznych związanych z trzęsieniami ziemi i wybuchami wulkanów.

Celem tych badań jest próba znalezienia pewnych efektów poprzedzających trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, które można byłoby uważać za ostrzeżenie o zbliżającym się kataklizmie.

Konferencje EMSEV (International Workshop on Electromagnetic Phenomena Associated with Earthquakes and Volcanoes) odbywają się co 2 lata. Poprzednie warsztaty miały miejsce w roku 2012 w Shizuoka w Japonii.

Organizatorem obecnej edycji warsztatów jest Centrum Badań Kosmicznych PAN (dr hab. Jan Błęcki prof. nz w CBK) oraz Instytut Geofizyki PAN (dr hab. Wojciech Dębski prof. nz w IGF PAN). Jest to znaczące wyróżnienie dla Polski wynikające z docenienia ogromnego wkładu polskich naukowców badających zjawiska elektromagnetyczne w przestrzeni wokół Ziemi.

Więcej informacji można znaleźć pod linkami:
http://emsev2014.cbk.waw.pl/
http://www.emsev-iugg.org/emsev/
(CBK PAN)

Comments are closed.