Sytuacja na Ukrainie wpłynęła na projekty MDA

0

Sytuacja na Ukrainie wpłynęła na działania firmy MDA w tym kraju.Na początku kwietnia firma MacDonald, Dettwiler and Associates Ltd. (MDA), zajmująca się między innymi branżą kosmiczną, ogłosiła “działanie siły wyższej” w odniesieniu do projektu prowadzonego przez nią na Ukrainie, związanego z segmentem naziemnym łączności satelitarnej. Klienci firmy zaakceptowali ten stan rzeczy.

MDA i jej ukraińscy klienci rozważają teraz kilka możliwych scenariuszy postępowania i minimalizacji wpływu sytuacji na Ukrainie na projekt. Efektem tych rozważań ma być ocena wpływu tych wydarzeń ma kosztorys i plan projektu. W tej chwili mówi się o 4-6 miesięcznym opóźnieniu.

Firma ma także projekt, na zaawansowanym etapie, związany z budową satelitarnego ładunku telekomunikacyjnego w Rosji. Jeden z nich został już wystrzelony, a drugi jest w trakcie integracji. Projekt ten pozostaje bez zmian.

MDA jest globalną firmą związaną z łącznością i informatyką. Prowadzi także projekty satelitarne i badania technologiczne. Do tej pory dostarczyła 47 satelitów dla różnych klientów komercyjnych. Zatrudnia prawie 5000 osób w 11 oddziałach na świecie.

(MDA)

Comments are closed.