Ruszył konkurs Galileo Masters 2014!

0

Od 1 kwietnia można zgłaszać innowacyjne pomysły na wykorzystanie nawigacji satelitarnej w konkursie Galileo Masters – European Satellite Navigation Competition!

Już od dzisiaj, 1 kwietnia 2014 roku, można rejestrować koncepcje i pomysły na wykorzystanie nawigacji satelitarnej w ramach europejskiego konkursu Galileo Masters. Każdy zainteresowany – osoba fizyczna, zespół, organizacja, firma – może nadsyłać pomysły na wykorzystanie technologii GNSS (Global Navigation Satellite System) w dowolnej dziedzinie nauki, gospodarki czy też życia codziennego. Może być to innowacyjna usługa, produkt albo pomysł na badania naukowe.

Po raz drugi w dziesięcioletniej historii konkursu odbywa się jego polska edycja. Współorganizatorami polskiej edycji konkursu są również fundusz kapitałowy Black Pearls oraz Pomorski Klaster ICT Interizon i Radomskie Centrum Innowacji i Technologii, a partnerami: Astri Polska (partner srebrny), GMV Innovating Solutions, SmallGIS i Creotech Instruments (partnerzy brązowi), AIP Business Link, Olivia Business Centre, PCPD, Intel i Polakpotrafi.pl (sponsorzy nagród). Patronat honorowy objęło Ministerstwo Gospodarki, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronami medialnymi konkursu zostali Pierwszy Milion, Studenckie Forum Business Centre Club, Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych, serwis badania.net oraz Gazeta.pl.

Rejestracja i składanie propozycji odbywa się przez stronę konkursu: www.galileo-masters.eu. Propozycje można zgłaszać do końca czerwca. W międzyczasie reprezentanci Kosmonauta.net będą przeprowadzać w różnych miastach Polski warsztaty na temat Galileo Masters i przykładowych aplikacji. Pierwszy warsztat odbędzie się 16 kwietnia w Gdańsku w siedzibie AIP Business Link Trójmiasto.

Edycja regionalna jest przepustką do międzynarodowego finału konkursu, którego uroczysta gala odbędzie się jesienią w Monachium. Nagrodą główną w konkursie jest 20 000 euro i inkubacja w europejskiej sieci inkubatorów sektora kosmiczna. Na zwycięzcę edycji polskiej czeka również nagroda pieniężna, atrakcyjne staże w kraju i zagranicą, szkolenia, usługi IT oraz pomoc doradców i specjalistów, która może być niezbędna w przekuciu pomysłu w rzeczywisty produkt lub usługę.

Informacje w języku polskim można też znaleźć na stronie www.galileo-masters.pl.

Comments are closed.