Eutelsat kupi Satmexa

0

Operator satelitarny Satmex zostanie przejęty przez Eutelsata za ponad 800 milionów USD.

Meksykański operator Satelites Mexicanos S.A. de C.V (Satmex) zostanie kupiony przez Eutelsat Communications w transakcji wycenianej na 831 milionów USD.

Zakup jest częścią polityki Eutelsata zakładającą większą obecność firmy w Ameryce Łacińskiej. Na rynku tym rośnie użycie satelitów telekomunikacyjnych (ok. 7% rocznie) związane z rozwojem gospodarczym, większym zainteresowaniem wojska i popytu na bezpieczną łączność, rozwijającym się przemysłem rozrywkowym i mediami społecznościowymi. Eutelsat skorzysta z pożyczki do sfinansowania zakupu, której to spłata jest planowana z późniejszych większych zysków. Eutelsat prognozuje w 2014 roku sprzedaż większą o 2,5 procenta, a w 2016 roku nawet 5%, chociaż wielu analityków podchodzi do tych prognoz sceptycznie.

Dyrektor wykonawczy Satmexa Patricio Northland powiedział, że transakcja będzie “miała bardzo pozytywny skutek udziałowców Satemexa”, i że obu stronom przyniesie korzyści. “Nasza flota zapewni Eutelsatowi wyjątkową możliwość strategicznego wejścia na szybkorosnący rynek Ameryki Łacińskiej i dostęp do kluczowych pozycji orbitalnych nad kontynentem”. Trzy satelity Satmexa zapewniają pokrycie sygnałem domostw ponad 90% mieszkańców regionu.

Zobacz też:

(Satmex)

{module[346]}

Comments are closed.