Powstanie serial o wyścigu w kosmos

0

Firma Primeridian Entertainment zapowiedziała powstanie serialu telewizyjnego o amerykańsko-sowieckim wyścigu w kosmos.

Amerykański producent zapowiedział powstanie nowego serialu telewizyjnego w oparciu o książkę Matthew Brzezinskiego, traktującą o przebiegu i kulisach wyścigu w kosmos jaki w trakcie Zimnej Wojny toczył się między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. O zamiarach firmy doniósł serwis deadline.com.

Niezatytułowany jeszcze serial ma zostać oparty o książkę “Wschód czerwonego Księżyca. Wyścig supermocarstw o dominację w kosmosie” Matthewu Brzezinskiego z 2008 roku (wydanie polskie: wyd. Znak, 2009, tłum. Anna Sak). Primeridian Entertainment ma zaangażować w projekt doświadczonego scenarzystę filmowego i serialowego Nicholasa Meyera (m.in. Elegia, Piętno, Star Trek VI, Star Trek IV, Star Trek II). Jednym z ekspertów ma zostać Sergiej Chruszczow, syn Nikity Chruszczowa, przywódcy ZSRR w pierwszych latach ery podboju kosmosu (1958-1964). 

Firma odpowiada również za emitowany od stycznia 2013 serial “The Americans”, opowiadający o losach dwóch uśpionych radzieckich agentów w USA lat 80. XX wieku. Serial otrzymał 4 nominacje do nagrody amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych, w takich kategoriach jak “najlepszy program roku” i “wyjątkowe osiągnięcie w dramacie telewizyjnym”. Sieć telewizyjna FX przedłużyła go na drugi sezon.

Primeridian przygotowuje też film biograficzny o Aleksandrze Sołżenicynie. Zainteresowanie firmy taką tematyką wynika zapewne z faktu, że jednym z jej współzałożycieli jest Arcadiy Golubovich, urodzony w Rosji aktor i producent.

(RIA Nowosti)

 {module [346]}

Comments are closed.