Sympozjum o współpracy między Europą a krajami BRICS

0

Za miesiąc, 16 maja, odbędzie się sympozjum poświęcone prawnym i politycznym aspektom współpracy na arenie kosmicznej między Europą a krajami BRICS.

16 maja w holenderskim Leiden odbędzie się sympozjum poświęcone prawnym i politycznym aspektom współpracy w dziedzinie przestrzeni kosmicznej między Europą a krajami grupy BRICS – Brazylią, Rosją, Indiami, Chinami i Południową Afryką.

Spotkanie organizuje Międzynarodowy Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Szkoły Prawniczej w Leiden (International Institute of Air and Space Law of Leiden Law School) i Katedra Nauk o Ameryce Łacińskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Leiden (Department of Latin American Studies of the Faculty of Humanitie). Spotkanie sponsoruje Secure World Foundation i Laboratoiree Europeen d’Anticipation Politique.

Mówcy z krajów grupy BRICS, Unii Europejskiej i europejskich organizacji związanych z kosmosem przedstawią swoją wizję współpracy między sobą. Spotkanie otworzy wicerektor Uniwersytetu w Leiden, profesor Simone Buitendijk.

Program spotkania dostępny jest w postaci dokumentu PDF.

Sympozjum odbędzie się w czwartek 16 maja w Audytorium Klein. Koszt uczestnictwa to 65 euro. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

(SWF)

 {module [346]}

 

 

Comments are closed.