EGEP Info Day – 11 kwietnia w Warszawie

0

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego i PARP zapraszają na spotkanie z Europejską Agencją Kosmiczną poświęcone programowi EGEP.

Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, zapraszają na spotkanie z Europejską Agencją Kosmiczną poświęcone programowi EGEP – European GNSS Evolution Programme, w którym Polska partycypuje w kwocie 1,3 miliona euro.

Warsztaty odbędą się 11 kwietnia br. w Warszawie. Miejsce spotkanie zostanie dopiero wyznaczone. Organizatorem wydarzenia jest PARP na zlecenie Ministerstwa Gospodarki jako resortu wiodącego dla kwestii współpracy z ESA.

European GNSS Evolution Programme (EGEP) to jeden z programów opcjonalnych ESA, którego celem jest badanie, rozwój oraz weryfikacja technologii związanych z systemami typu SBAS (Satelitarne Systemy Wspomagające) oraz GNSS (Globalny System Nawigacji Satelitarnej). W zakresie EGEP budowane są kompetencje, know-how oraz infrastruktura do dalszego rozwoju systemów EGNOS i Galileo. Program jest zatem powiązany z programami Unii Europejskiej, odpowiedzialnej za rozpowszechnienie wykorzystania sygnału systemu Galileo.

Szczegółowe informacje o programie EGEP są dostępne pod adresem http://www.esa.int/Our_Activities/Navigation/GNSS_Evolution/About_the_European_GNSS_Evolution_Programme

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, do 8 kwietnia br., do godz. 15.00, zgodnie z formularzem umieszczonym na stronie: http://tk.parp.gov.pl/index/more/31882  

Przewidziany jest czas na spotkania dwustronne między podmiotami zainteresowanymi udziałem w programie.

PARP zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia rejestracji w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń.

(MG, ZPSK, CBK PAN)

 {module [346]}

Comments are closed.