Szansa dla studentów na wyjazd na IAC 2013

0

Biuro edukacyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej organizuje wyjazd dla studentów na konferencję International Astronautical Congress, który w tym roku organizowany jest w Pekinie. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia.

Biuro edukacyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) zajmuje się wieloma projektami natury edukacyjnej, związanej z technologiami kosmicznymi. W tej chwili ESA realizuje m.in. programy „Drop Your Thesis”, „Spin Your Thesis” oraz misje REXUS/BEXUS, w których od początku tego roku polscy studenci mogą uczestniczyć na pełnych zasadach.

W tym roku biuro edukacyjne ESA organizuje także wyjazd dla studentów na konferencję International Astronautical Congress (IAC), który odbędzie się pod koniec września w Pekinie. Na tej konferencji będzie też część studencka, na której zainteresowani studenci będą mogli przedstawić wyniki swoich prac (np. części pracy magisterskiej lub projektu koła studenckiego).

Wszyscy studenci z państw ESA (oraz PECS), którzy wysłali/wyślą swoje abstrakty na tegoroczną konferencję IAC, mogą uzyskać finansowanie wyjazdu ze strony biura edukacyjnego ESA. Zasady uzyskania sponsorowania są umieszczone na tej stronie: http://www.esa.int/Education/Terms_and_conditions_for_participation_in_ESA_s_conference_opportunities_for_sponsored_students. Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia.

Wyjazd na IAC sponsorowany przez biuro edukacyjne ESA to tylko jedna z możliwości uczestnictwa studentów na konferencjach. Pełną listę sponsorowanych wyjazdów można zobaczyć na tej stronie: http://www.esa.int/Education/Conference_opportunities_for_sponsored_students

Zdjęcie w galerii tego artykułu prezentuje Pekin nocą wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez włoskiego astronautę Paolo Nespoli’ego.

(BE ESA)

{module [346]}

Comments are closed.