SpaceUp. Polska edycja już 24-25 listopada

0

O SpaceUpach i Tweetupach w ostatnim czasie pisaliśmy sporo. Nie ukrywamy – naprawdę nas “wzięło” w tym temacie. Aby nasz entuzjazm i energia się nie zmarnowały, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, a co za tym idzie – zorganizować polską edycję. Zapraszamy!

Czym jest SpaceUp? To rodzaj bardzo nieformalnej konferencji, w czasie, której wszyscy uczestnicy nie są jedynie widzami, ale uczestnikami bardzo aktywnymi i zaangażowanymi – mogą wystąpić z własną prezentacją, przeprowadzić własny warsztat lub mini-szkolenie a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym. „Byłem zaskoczonym formą SpaceUp. Okazało się, że była całkowicie dowolna. Omawiane tematy opierały się głównie na astronautyce i inżynierii kosmicznej, a uczestnicy dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami, pomysłami, oraz wizjami na zagadnienia, które prezentują. Dodatkowo, co może lekko zaskakiwać, SpaceUp nie ma ustalonej agendy – organizują ją sami uczestnicy tuż po rozpoczęciu konferencji”- mówi Piotr Lewkowicz, współorganizator.

SpaceUp został wymyślony i pierwszy raz odbył się w Stanach Zjednoczonych, wykorzystując różnie innowacyjne narzędzia do prowadzenia spotkań, które przez lata zostały wypracowane na konferencjach biznesowych. Uczestnicy szeregu Spaceup-ów w USA pochodzący z krajów europejskich postanowili na bazie tego, co zobaczyli zorganizować SpaceUp Europe. W wyniku tego pierwsza europejska edycja tego wydarzenia odbyła się we wrześniu w Genk, w Belgii. Niedługo po tym trzej polscy entuzjaści zaszczepieni ideą zdecydowali zebrać wszystkich miłośników kosmosu również w Warszawie. „ Mamy nadzieję, że trafimy do szerokich mediów przypominając, że oficjalnie od 2013 roku mamy zostać członkiem ESA. Tego typu impreza pozwoli również zaprezentować zagranicznym gościom, jak ważną rolę będzie odgrywać nasz kraj w przyszłych misjach”-mówi Małgorzata Sołyga, współorganizatorka.

Pojawić się ma też kilku gości specjalnych związanych z misjami kosmicznymi ESA oraz ich polskiego wkładu. Będzie również okazja, by się więcej dowiedzieć na temat zagranicznych agencji kosmicznych. „W planach ma się pojawić o wiele więcej niespodzianek. Wstępnie dostaliśmy potwierdzenie, że będziemy gościć przedstawicieli z kilu zagranicznych firm z sektora kosmicznego. Z pomocą telekonferencji spróbujemy poszerzyć listę uczestników specjalnych, jeżeli ktoś zaproszonych nie będzie mógł przybyć osobiście.”- zaznacza Jarosław Jaworski.

Samo wydarzenie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym PIAP w Warszawie. Uczestnicy będą musieli ponieść jednorazową opłatę, w ramach tego otrzymają ciepły posiłek oraz upominki. Jedna z organizatorek Małgorzata Sołyga podkreśla, że dla uczestników udział w konferecji to niesamowita przygoda i świetna zabawa, a także ogromne doświadczenie. ” Tego typu konferencje są o wiele bardziej „żywiołowe. Nie ma czasu na nudy. Z dużą dawką wiedzy, którą otrzymujemy możemy też się świetnie bawić”-mówi.

Do wydarzenia został ponad miesiąc.Polska edycja SpaceUp-u ma możliwość stać naprawdę ważnym wydarzeniem dla naszego sektora kosmicznego – i co najwazniejsze – dostępnym dla wszystkich. Nie dość, że członkowie polskich organizacji astronomicznych mają możliwość spotkać się w jednym miejscu, to będą mogli spróbować wyznaczyć wspólny kierunek Polski, jako członek ESA.

Rejestracja internetowa rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji:

Comments are closed.