Astronautka Marsha Ivins w SWPS (01.10.2012)

0

Jak stan nieważkości i ograniczona przestrzeń wpływają na ludzkie ciało i psychikę? Jak lot w kosmos zmienia ogląd rzeczywistości? O przygotowaniach i doświadczeniach z podróży opowie Marsha Ivins – gość „Horyzontów poznania SWPS” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (1 października 2012 r., godz. 17.00, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa).

Podróże w kosmos, unoszenie się w przestrzeni, pokonywanie własnych słabości – o tym marzy większość ludzi, jednak tylko nieliczni mogą spełnić te marzenia. Marsha Ivins, była astronautka NASA, najpierw pracowała jako inżynier lotów, aby w końcu zostać członkiem załogi kosmicznej. Była uczestniczką pięciu lotów w kosmos, gdzie łącznie spędziła 1 318 godzin. W październiku będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Współorganizatorem spotkania jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki i ABM Space Education.

Przed dyskusją, którą poprowadzi Wojciech Eichelberger, Marsha Ivins spotka się ze studentami z Koła Psychologii Lotniczej i Kosmicznej SWPS. – Zaprezentujemy nasze pomysły badawcze oraz uczestnictwo w takich projektach, jak „Mars 2013”. Będziemy dyskutować o przydatności treningów psychologicznych astronautów przed lotem w kosmos – opowiada Jakub Falaciński, założyciel koła i członek stowarzyszenia Mars Society Polska.

Kontrowersyjnie, odważnie, niezależnie i interdyscyplinarnie – to hasła przewodnie towarzyszące „Horyzontom poznania SWPS”. W ramach cyklu odbywają się spotkania otwarte z wybitnymi osobami, które dokonują przełomów i prowokują do myślenia. Projekt jest współfinansowany przez MNiSW. Nagrania ze wszystkich spotkań oraz dodatkowe informacje na stronie projektu: www.horyzontypoznania.pl

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Bartoszowi Łopińskiemu z SWPS za przesłany tekst.

Comments are closed.