Warszawa: przestrzeń kosmiczna – szansa czy zagrożenie?

0

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie zaprasza na debatę o przestrzeni kosmicznej, która odbędzie się 18 czerwca w Warszawie.

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie zapraszana debatę “Przestrzeń kosmiczna – szansa czy zagrożenie?”, która odbędzie się 18 czerwca o godzinie 14:00 w siedzibie stowarzyszenia w Pałacu Lubomirskich, przy placu Żelaznej Bramy 10.

Wykorzystanie kosmosu przez Polskę to kwestia bezpieczeństwa państwa. Służy Siłom Zbrojnym RP podczas operacji w oddalonych zakątkach globu jak i służbom ratowniczym podczas klęsk żywiołowych. Wykorzystanie przestrzeni kosmicznej to również istotna kwestia dla finansów państwa. Jak nieść pomoc z kosmosu polskim żołnierzom? Czy Polska ma takie zdolności? Jak dużo za to płacimy? Czy polscy naukowcy i przedsiębiorcy na tym korzystają? Odpowiedzi na te pytania przybliżą:

• prof. Zbigniew Kłos – Centrum Badań Kosmicznych PAN

• dr Jakub Ryzenko – Centrum Badań Kosmicznych PAN

• Wiceprezes Mariusz Andrzejczak – Grupa Bumar

• Krzysztof Zaręba – Ministerstwo Gospodarki

Organizatorzy liczą na szeroką wymianę poglądów w środowisku politycznym, naukowym i biznesowym. Odpowiedzi na takie pyta są bowiem istotne wobec zbliżającej się akcesji Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Spotkanie będzie również okazją do uroczystego wręczenia Medalu Euro-Atlantyckiego Adamowi Janikowi, prezesowi Wojskowych Zakładów Mechanicznych SA.

Zgłoszenia przyjmuje Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie tylko do 15 czerwca.

 

Redakcja dziękuje panu Pawłowi Sowie (SEA) za nadesłane informacje.

Comments are closed.