Testy masy BepiColombo MPO

0

BepiColombo Mercury Planetary Orbiter przeszedł testy dotyczące masy i bezwładności.

W European Space Research and Technology Centre (ESTEC) agencji ESA przeprowadzone zostały testy dotyczące masy i bezwładności europejskiego orbitera misji BepiColombo, czyli Mercury Planetary Orbiter. Trwały one ponad miesiąc, od maja 2012 roku.

Inżynierowie w ESTEC wyznaczyli dokładną masę statku, jego środek ciężkości, momenty bezwładności we wszystkich trzech osiach, oraz inne własności, które są niezbędne do precyzyjnego sterowania położeniem statku w przestrzeni.

MPO jest drugim elementem misji BepiColombo, który przeszedł takie badania w ESTEC. W listopadzie 2011 ich przedmiotem był MOSIF, Magnetospheric Orbiter Sunshield and Interface Structure (MOSIF) – element wspólny i łączący europejski orbiter MPO z japońskim MMO (Mercury Magnetospheric Orbiter).

W ciągu najbliższych tygodni badaniom zostanie poddany zespół składowych misji BepiColombo, czyli połączone MMO, MPO i MOSIF, które razem tworzą strukturę nazwaną Mercury Composite Spacecraft (MCS). Kompletny statek będzie składał się z jeszcze jednego elementu, Mercury Transfer Module (MTM), który będzie służył do podróży międzyplanetarnej między Ziemią a Merkurym.

Zobacz też:

Comments are closed.