Milion euro w European Satellite Navigation Competition

0

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu European Satellite Navigation Competition, znanego również pod nazwą Galileo Master. Pula nagród wynosi 1 milion euro.

Rozpoczęła się nowa, ósma już, edycja konkursu promującego wykorzystanie systemów nawigacji satelitarnej European Satellite Navigation Competition. W puli nagród konkursów regionalnych i specjalnych na pionierskie i nowatorskie zastosowanie nawigacji satelitarnej jest 1 milion euro. W dotychczasowych siedmiu edycjach zgłoszono ponad 1000 pomysłów.

Do udziału w konkursie namawia wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajani. Po raz kolejny partnerem rywalizacji będzie Program Transfery Technologii Europejskiej Agencji Kosmicznej, który ustanowił nagrodę za innowacyjność w wysokości 10 000 euro. Zwycięzca tej nagrody może także liczyć na wsparcie jednego z sześciu centrów inkubacji ESA.

Udział w konkursie mogą starać się osoby fizyczne, firmy, również start-upy, placówki naukowe lub badawcze. Zwycięzca ESNC zostanie wybrany spośród finalistów konkursów regionalnych i specjalnych. Nagrodą główną jest 20 000 euro.

Pomysły można zgłaszać do 30 czerwca 2012 roku. Uroczyste rozwiązanie konkursu nastąpi 25 października w Monachium.

Sponsorem polskiej edycji regionalnej jest firma Astri Polska, która ufundowała nagrodę w wysokości 8500 euro.

Więcej na stronach konkursu: www.galileo-masters.eu.

Comments are closed.