Dołącz do Studenckiego Koła Astronautycznego – zapraszamy

0

Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) zaprasza na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w środę 21 marca 2012 r. o godzinie 18:15 w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej w sali A1. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się projektami obecnie realizowanymi w Kole jak i nowymi przedsięwzięciami.

W chwili obecnej każdy student może rozwijać swoje zainteresowania w licznych projektach realizowanych przez Koło funkcjonujące przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Nie przypadkowo to właśnie na tym wydziale można specjalizować się w kosmonautyce. SKA jest grupą młodych ludzi otwartych na wszelkie inicjatywy. Od studentów którzy chcą do SKA dołączyć nie jest oczekiwane posiadanie określonych umiejętności, jednakże wskazane są chęci ich zdobywania.

Historia SKA to 15 lat rozwijania polskiej kosmonautyki i kształcenia kadry młodych, ambitnych i energicznych specjalistów. To m.in. studenci tego Koła doprowadzili do powstania pierwszego polskiego studenckiego satelity – PW-Sata. Absolwenci rozsiani są po całym świecie i realizują ambitne projekty, nie tylko kosmiczne.

To co wyróżnia obecną rekrutację od innych to wyraźne postawienie na interdyscyplinarność dziedziny jaką jest kosmonautyka. Studenckie Koło Astronautyczne potrzebuje nie tylko elektroników, mechaników czy termodynamików, ale również ludzi zajmujących się grafiką komputerową, informatyką, chemią, prawem, zarządzaniem projektami, kontaktami ze sponsorami i wieloma innymi dziedzinami. Jest to nowoczesne podejście do zagadnień kosmicznych, które w przypadku realizowania dużych przedsięwzięć jest koniecznością. Traktujemy tę konieczność jako okazję do nauczenia się czegoś nowego i poznania wielu ciekawych ludzi.

SKA każdego roku dowodzi, że projekty kosmiczne są w zasięgu każdego studenta, niezależnie od jego początkowej wiedzy i kierunku studiów. Działalność w Kole pozwala na rozwinięcie wielu przydatnych w życiu zawodowym umiejętności, takich jak rozwiązywanie rzeczywistych problemów inżynierskich, zarządzanie projektami czy budowanie zespołów.

Tradycją naszego Koła jest dobra zabawa i zawieranie licznych przyjaźni. Buduj razem z nami polską kosmonautykę! Pokaż sobie i innym, że kosmos jest w zasięgu Twojej ręki!

Więcej informacji na facebook/SKA.PW i ska.pw.edu.pl. Zapraszamy!

Redakcja serwisu Kosmonauta.net serdecznie dziękuje Panu Błażejowi Żylińskiemu za przesłany tekst.

Comments are closed.