Telefonia satelitarna drugiej generacji Globalstar w ofercie firmy TS2 z Warszawy

0

Globalstar Europe Satellite Services Ltd., spółka zależna należąca w całości do Globalstar, Inc. (NASDAQ: GSAT) ogłasza podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą TS2 Technologie Satelitarne z Warszawy, liderem w branży telekomunikacji satelitarnej w Polsce.

TS2 zyskuje status krajowego dystrybutora mobilnych usług satelitarnych i dwukierunkowej transmisji danych Globalstar dla odbiorców w sektorze obronności i rządowym oraz dla klientów instytucjonalnych i prywatnych na obszarze Polski. Sprzedaż produktów będzie prowadzona za pośrednictwem sieci partnerów TS2.

“Na końcowym etapie rozmieszczania konstelacji satelitów drugiej generacji Globstar, z przyjemnością informujemy, że TS2 rozszerzy swoją ofertę o unikalną linię rozwiązań w zakresie mobilnej transmisji głosu i danych Globalstar” – wyjaśnia Jim Mandala, Dyrektor Naczelny Działu Sprzedaży Globalstar w Kanadzie i Europie.

W dniu 28 grudnia 2011 r. rakieta Sojuz 2.1a/Fregat wyniosła na orbitę sześć satelitów Globalstar. Była to trzecia udana próba umieszczenia na orbicie nowego systemu drugiej generacji. Konstelacja satelitów drugiej generacji Globalstar będzie obsługiwać produkty i usługi jednokierunkowej oraz dwukierunkowej transmisji danych, w tym również serii produktów SPOT dla klientów detalicznych. Nowa technologia będzie pracować przez okres co najmniej 15 lat, dwa razy dłużej niż satelity Globstar pierwszej generacji.

“Dzięki rozpoczęciu dystrybucji produktów Globalstar nasi klienci zyskają dostęp do kompletnej oferty globalnych usług mobilnej transmisji satelitarnej. Bardzo cieszymy się z możliwości, które otwiera przed nami współpraca z firmą Globstar. Wraz z zakończeniem operacji rozmieszczania konstelacji nowych satelitów drugiej generacji w przyszłym roku, nasza oferta tanich telefonów satelitarnych zostanie rozszerzona o nowoczesne technologie transmisji danych Globalstar,” – wyjaśnia Marcin Frąckiewicz, właściciel i dyrektor zarządzający TS2.

Informacje o Globalstar Inc.

Globalstar to wiodący dostawca usług mobilnej satelitarnej transmisji głosu i danych. Z oferty Globstar korzystają klienci komercyjni i prywatni w ponad 120 krajach na całym świecie. Firma oferuje przenośne i stacjonarne telefony satelitarne, modemy do jednokierunkowej i dwukierunkowej satelitarnej transmisji danych, SPOT Satellite GPS Messenger oraz elastyczne pakiety usług. Zastosowanie systemów Globstar przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność na lądzie i morzu umożliwia zwiększenie wydajności na obszarach z ograniczonym dostępem do sieci komórkowych i stacjonarnych. Produkty i usługi Globstar znajdują zastosowanie w następujących sektorach: przemysł wydobywczy ropy naftowej i gazu, sektor administracji rządowej, górnictwo, leśnictwo, rybołówstwo, sektor usług, sektor wojskowości, transportu, budownictwa przemysłowego, służb ratunkowych i utrzymania ciągłości biznesowej. Do odbiorców Globstar należą również indywidualni klienci prywatni. Rozwiązania transmisji danych Globstar oferują doskonałe możliwości śledzenia zasobów i ludzi, monitorowania danych i zastosowań SCADA.

Szczegółowe informacje o Globalstar są dostępne pod adresem: www.globalstar.com

Informacje o TS2

TS2 to czołowy dostawca usług komunikacji satelitarnej, w szczególności technologii VSAT oraz telefonów satelitarnych. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. TS2 zyskała silną pozycję na rynku międzynarodowym, zwłaszcza w Polsce, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Firma TS2 jako jedna z pierwszych dostarczała systemy satelitarnego dostępu do internetu dla wojsk koalicyjnych i międzynarodowych korporacji działających w Afganistanie oraz Iraku. Z usług oferowanych przez TS2 codziennie korzystają klienci z różnych sektorów rynku, w tym również sektora obronności i sektora rządowego, jak również indywidualni podróżnicy i entuzjaści sportu.

Szczegółowe informacje o firmie TS2 są dostępne pod adresem: www.ts2.pl

Telefon satelitarny Globalstar GSP-1700 / Credits: TS2

Comments are closed.