Dzień Teledetekcji – 17 grudnia

0

Na całym świecie, 17 grudnia, w rocznicę pierwszego lotu samolotu skonstruowanego przez braci Wright, obchodzony jest dzień Teledetekcji. Z tej okazji Stowarzyszenie Studentów GEOIDA wraz z pracownikami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie tego wydarzenia. Hasłem tegorocznej edycji jest “Z Teledetekcją przez Wszechświat

Już 12 grudnia Krużganki Gmachu Głównego PW zapełnią się niezwykłymi fotografiami planet Układu Słonecznego, wykonanych różnymi technikami. Nie zabraknie także innych ciekawostek z dziedziny astronautyki. Ponadto, na zakończenie tegorocznych obchodów, zapraszamy wszystkich na interesujące spotkanie z Maciejem Urbanowiczem, studentem ze Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA) działającego przy wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, jednym z twórców satelity PW-SAT. Godzinny wykład pt. “Kosmos w zasięgu ręki – czyli PW-Sat – pierwszy polski satelita” odbędzie się 19 grudnia o godz. 15.15 w sali 315 Gmachu Głównego PW.

Więcej o PW-Sat można dowiedzieć się ze strony: http://www.pw-sat.pl/ oraz: http://www.maciejurbanowicz.org.pl/

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w zabawie GEOFINDER. Szczegóły można poznać na stronie: http://www.geostudent.pl/ oraz na Facebooku.

Dziękujemy Panu Arturowi Łukasikowi ze Studenckiego Koła Astronautycznego za nadesłanie wiadomości.

Comments are closed.