ScopeDome Hevelius 2 – start 19 listopada 2011

0

Do startu misji balonu stratosferycznego ScopeDome Hevelius 2 dojdzie w dniu 19 listopada 2011 roku z Warszawy, z Centrum Badań Kosmicznych i Centrum Astronomii im. Mikołaja Kopernika. Serdecznie zapraszamy!

W dniu 19 listopada 2011 roku Centrum Badań Kosmicznych (CBK) oraz Centrum Astronomii im. Mikołaja Kopernika (CAMK) zorganizują wydarzenie związane z testami stacji naziemnej do satelitów BRITE-PL*. Na ten dzień zaproszono kilka polskich grup balonowych, w tym i naszego zespołu. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to zaproszenie i dokonać startu tego dnia naszej drugiej misji.

Do startu misji ScopeDome Hevelius 2 dojdzie tego dnia, prawdopodobnie o godzinie 11:00 CET. W najbliższych tygodniach będą trwać prace oraz pozyskiwanie wymaganych pozwoleń, dzięki którym dojdzie do próby startu. Niemniej jednak już teraz zapraszamy do odwiedzenia CBK i CAMK (link do mapy) w tym dniu i dopingowania naszego zespołu!

Więcej informacji na temat misji ScopeDome Hevelius 2 można znaleźć w dziale na Polskim Forum Astronautycznym. Sponsorem tytularnym tego projektu jest firma ScopeDome, której jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie.

* Oficjalne otwarcie stacji naziemnej nastąpi kilka dni później, o czym niebawem napiszemy.

Comments are closed.