Dokument Guidelines on Small Satellite Program

0

Maciej Urbanowicz – student Politechniki Warszawskiej i jeden z najbardziej znanych promotorów astronautyki w Polsce – wziął udział w tegorocznym prestiżowym International Space University. Jednym z zadań studiów było stworzenie dokumentu, który jest zbiorem rekomendacji dla państw, firm czy instytucji, które planują rozpocząć programy satelitarne. Link do dokumentu prezentujemy w tym artykule.

Maciej Urbanowicz to student Politechniki Warszawskiej związany ze Studenckim Kołem Astronautycznym. Maciej jest zaangażowany w projekty astronautyczne (PW-Sat oraz własny projekt deorbitacji) i aktywnie promuje temat astronautyki w Polsce. Latem tego roku wziął udział w prestiżowych International Space University (ISU).

Jednym z ciekawszych zadań tegorocznych ISU było stworzenie dokumentu pod tytułem “Guidelines on Small Satellite Program”. Jest to zestaw rekomendacji i wskazówek dla krajów, instytucji i ludzi, którzy chcą rozpocząć swój projekt/program satelitarny. Ten dokument jest ciekawy także z polskiej perspektywy – m.in. z uwagi na realizowany w naszym kraju projekt BRITE-PL.

Dokument (oraz opis “Executive Summary”) jest dostępny pod poniższymi linkami. Co ciekawe, znajduje się w nim odwołanie do jednego artykułu z serwisu Kosmonauta.net!

(MUrb)

Comments are closed.