Kosmonauta.net na IAC 2011

0

Praca autorów serwisu Kosmonauta.net została zaakceptowana do wirtualnego forum na prestiżowej konferencji branży kosmicznej – International Astronautical Congress 2011. Po raz drugi udało się nam zakwalifikować do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

International Astronautical Congress (IAC) to prawdopodobnie najważniejsza konferencja astronautyczna. Organizowana co roku w innym mieście na innym kontynencie przyciąga tysiące prezenterów i dziesiątki wystawców z całego świata. Na IAC zjeżdżają się najważniejsi przedstawiciele sektora kosmicznego – od agencji kosmicznych, poprzez polityków, aż po firmy z branży. Jest to także miejsce, w którym inicjowane i podpisywane są nowe, często ambitne projekty pomiędzy firmami, instytutami i organizacjami z różnych krajów. Zeszłoroczna edycja IAC 2010 odbyła się w Pradze, tegoroczna odbędzie się w Cape Town w Republice Południowej Afryki.

Niestety, udział przedstawicieli z naszego kraju na poszczególnych IAC z ostatnich kilkunastu lat jest słabo zauważalny – pojawia się zaledwie kilka prezentacji. W zeszłym roku, mimo organizacji IAC w Pradze, pojawiły się jedynie trzy prezentacje z Polski, w tym jedna z serwisu Kosmonauta.net*. Możliwe jednak, że już w najbliższych latach udział reprezentantów z naszego kraju będzie bardziej znaczny. W przyszłym roku IAC odbędzie się w Neapolu.

W tym roku nasza prezentacja odbędzie się w ramach wirtualnego forum, dzięki któremu możliwe będzie wygłoszenie pracy bez potrzeby obecności w RPA. Zaakceptowana praca została napisana przez autorów serwisu Kosmonauta.net – dr. inż. Krzysztofa Kanawkę i mgr. Michała Moroza. Tematem prezentacji jest rynek usług suborbitalnych z wyszczególnieniem perspektyw rozwoju dla Europy Centralnej w obecnej dekadzie. Prezentacja zostanie wygłoszona w ramach sesji “Entrepreneurship and Investment” 5 października 2011 roku.

*Nasza relacja z IAC 2010 – część pierwsza i druga.

Comments are closed.