Przygotowania PTR do Festiwalu Meteor 2011

0

Uczestnicy Festiwalu Meteor 2010

Polskie Towarzystwo Rakietowe prowadzi przygotowania do „Festiwalu Meteor 2011”, który odbędzie się w dniach 24-25 września na poligonie wojskowym w Toruniu. W ramach festiwalu planowanych jest ok. 40 startów różnych modeli rakiet. W jego trakcie mniej doświadczeni uczestnicy będą mogli konsultować swoje pomysły ze swoimi bardziej doświadczonymi kolegami. Będzie istnieć możliwość zakupu rakiet, silników i innych akcesoriów modelarskich.
Zwieńczeniem Festiwalu Meteor 2011 będzie wręczenie dyplomów dla uczestników oraz laureatów “Pierwszego Turnieju Rakietowego”.

Spotkanie ma charakter półotwarty. Uczestniczyć w nim mogą Ci którzy do 10 września wyślą na adres: rafdziem@op.pl zgłoszenie, podając w nim:

– Imię i nazwisko;
– Adres zamieszkania;
– Telefon i mail;
– Nr rejestracyjny samochodu (brak – oznacza marsz piechotą od granicy poligonu do miejsca zlotu)
– Data uczestnictwa (dzień pierwszy 24/ dzień drugi 25/ cały festiwal)
Oraz wpłacą cegiełkę na rzecz PTR w wysokości 10 zł.

Ze względu na zamknięty obszar poligonu wejście na teren wojskowy odbywa się po zewidencjonowaniu uczestników, stąd bezwzględny wymóg wcześniejszego zgłoszenia.

Uczestnicy niezrzeszeni w PTR mogą wykonywać starty swoimi modelami tylko po wcześniejszym (tj. do 10 września) przedstawieniu dokumentacji wykonanego modelu oraz tylko na silnikach używanych i sprawdzonych przez PTR (nie dotyczy zestawów fabrycznych).
W każdym innym przypadku start tzw. samoróbek nie zostanie umożliwiony.

Dla uczestników spotkania przewidziane są pamiątki.

Wyżywienie uczestników we własnym zakresie, organizator nie zapewnia jedzenia.

Więcej informacji dostępnych jest na forum Amatorskich Konstrukcji Rakiet.

źródło: PTR

Comments are closed.