Nanosatelity Sentry we wspólnej ofecie Andrews Space i ISIS

0

Andrews Space i Innovative Solutions In Space rozpoczęły wspólne oferowanie klientom międzynarodowym platformy nanosatelitarnej SENTRY.

Amerykańska firma Andrews Space i holenderska Innovative Solutions In Space (ISIS) wspólnie oferują platformę nanosatelitarną SENTRY dla klientów międzynarodowych. Satelity Sentry mogą mieć postać od potrójnego CubeSata (3U) do nanosatelitów posiadających masę 40 kg.

Logo ISIS / Credits: ISISOfertę firm wzmacnia to, że obie są producentami podzespołów Cubesatów i NanoSatów. Andrews Space wytwarza elementy awioniki (seria Andrews 100), a ISIS wytwarza podzespoły radiowe, zasilające i konstrukcyjne. Jest też konstruktorem urządzenia do wyrzucania małych satelitów na orbitę, tzw. dyspensera, ISIPOD. Wspólna oferta obu firm ma zwiększyć zainteresowanie nią i jej atrakcyjność.

Jason Andrews, prezes i dyrektor wykonawczy Andrews Space, powiedział, że “to właściwy czas na taki produkt – świat szuka metod, jak zrobić więcej za mniej, a SENTRY odpowiada na te potrzeby. ISIS to solidna firma, silnie obecna na rynku międzynarodowym, i bardzo liczymy na współpracę z nimi”.

Platforma SENTRY oferowana jest w dwóch klasach: CubeSat, w rozmiarach od 3U do 6U, do 10 kilogramów; SENTRY XP, nanosatelitów o masie do 40 kg, które posiadają już system kontroli położenia.

Firmy chwalą się, że oferuję przeprowadzenie misji nanosatelitarnej “pod klucz” (opracowanie założeń, budowa statku, wystrzelenie i operowanie na orbicie) za mniej niż 10 milionów USD.

Andrews Space jest też odpowiedzialne za budowę modułu zasilania części towarowej statku Cygnus firmy Orbital Sciences.

Zobacz też: Andrews Space zbada dla USAF rakiety wielorazowego użytku

Źródło: Andrews Space, ISIS

Comments are closed.