Polskie Forum Astronautyczne – rok działalności

0

Równo rok temu powstało Polskie Forum Astronautyczne. Od tego czasu użytkownicy forum napisali prawie 25 tysięcy postów, co wyraźnie wskazuje, że i w naszym kraju sprawy związane z astronautyką cieszą się pewnym zainteresowaniem.

Polskie Forum Astronautyczne to miejsce, w którym sprawy związane z astronautyką – od technologii, poprzez plany i koncepcje, skończywszy na misjach bezzałogowych i załogowych – mogą być omawiane w języku polskim. Jest to miejsce, w którym szczególną uwagę zwraca się na sprawy związane z naszym krajem, czego przykładem są wątki o satelitach BRITE-PL czy PW-Sat, a także organizacje takie jak Copernicus, Mars Society czy też informacje dotyczące polskiej akcesji do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Przez rok swojej działalności na forum napisano prawie 25 tysięcy postów przez ponad 250 użytkowników. Jak na pierwszy rok działalności w dość “niszowej” dziedzinie nauki i techniki jest to bardzo pozytywny rezultat, który wskazuje, że i w Polsce sprawy związane z astronautyką cieszą się pewnym zainteresowaniem.

To forum coraz śmielej można nazwać krajową wersją serwisów takich jak nasaspaceflight czy unmannedspaceflight. Podejmowane tematy związane są zarówno z astronautyka załogową jak i bezzałogową. Zdarza się, że pojawiają się tam informacje od różnych osób bezpośrednio uczestniczących w różnych projektach – często dużo wcześniej przed oficjalną (i często pomijającą najważniejsze informacje) “premierą” w mediach. Ponadto, Polskie Forum Astronautyczne służy też jako łącznik pomiędzy różnymi organizacjami o charakterze astronautycznym, które dzięki temu mają szansę na wymianę zdań i prezentację swoich osiągnięć.

Polskie Forum Astronautyczne nie tylko komentuje i wspiera działania innych grup i inicjatyw z branży związanej z kosmosem. Na tym forum aktywnie realizowane są także własne projekty – z których najbardziej znane są misje balonowe Hevelius.

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i wartościowe posty. Zapraszamy do Polskiego Forum Astronautycznego osoby zafascynowane kosmosem – wspólnie możliwe jest osiągnięcie bardziej znaczących celów i bardziej wyraźne wsparcie dla jednej z najbardziej fascynujących gałęzi nauki i techniki – astronautyki.

Adres forum – www.astronautyka.org

Comments are closed.