Planetary Defence Conference 2011

0

Dzisiaj w Bukareszcie rozpoczęła się I konferencja Międzynarodowej Akademii Astronautycznej poświęcona obronie planetarnej. Spotkanie potrwa do 12 maja.

Od 9 do 12 maja w Bukareszcie w Bucharest International Conference Centre setki ekspertów będą rozmawiać o problemie obrony przed asteroidami i innymi obiektami kosmicznymi mogącymi zderzyć się z Ziemią.

Pierwszą konferencję International Academy of Astronautics (IAA) zatytułowano “Planetary Defense Conference: Protecting Earth from Asteroids – from threat to action” (Obrona planetarna: Ochrona Ziemi przed asteroidami – od zagrożenia do działania). Spotkanie jest kontynuacją trzech poprzednich konferencji o obronie planetarnej, które miały miejsce w Los Angeles (2004), Waszyngtonie (2007) i hiszpańskiej Grenadzie (2009).

Spotkanie będzie podzielone na 8 tematycznych sesji wykładowych (historia i stan obecny; zasoby i planowanie odkrywania i śledzenia [obiektów zagrażających]; obiekty potencjalnie niebezpieczne – postępy; konsekwencje zderzenia i edukacja; planowanie kampanii; planowanie misji i technologia; sesja studencka; prawo i polityka na rzecz obrony planetarnej) i sesje plakatowe.

Konferencja jest współorganizowana przez ESA.

Źródło: PDC2011

Comments are closed.