Sean O’Keefe wrócił do pracy

0

W sierpniu rozbił się samolot z Seanem O’Keefe – byłym administratorem NASA. Sean przeżył ten wypadek i po kilkunastu tygodniach spędzonych w szpitalu zakończyła się rekonwalescencja. Niedawno były administrator NASA wrócił do swojej obecnej pracy.

10 sierpnia 2010 roku Sean O’Keefe wraz z kilkoma innymi osobami (między innymi amerykański senator Ted Stevens) uczestniczyli w wypadku samolotu de Havilland Canada DHC-3T “Super-Otter” na Alasce.  W wypadku zginęły cztery osoby, a Sean i jego syn oraz dwie inne osoby przeżyły wypadek.

Sean O’Keefe doświadczył kilku złamań i wymagał pobytu w szpitalu, z którego został wypisany pod koniec września. Kilka dni temu O’Keefe wrócił do swojej obecnej pracy – przedstawiciela firmy EADS w Ameryce.

Sean O’Keefe był administratorem NASA pomiędzy grudniem 2001 a lutym 2005. Za jego kadencji administracja George’a W. Busha zainicjowała program Constellation. Za jego kadencji miała też miejsce katastrofa promu Columbia oraz lądowania łazików Spirit i Opportunity na Marsie.

Comments are closed.