Zasady Licencji Portalu Kosmonauta.net

0

W tym artykule chcielibyśmy poinformować o zasadach korzystania z serwisu kosmonauta.net.

Artykuły na www.kosmonauta.net są wytworem rąk, wiedzy, zainteresowania i wyobraźni (ta też się przydaje!) redaktorów portalu. W przypadku, gdy autorem nie jest ktoś z redakcji portalu, zawsze wpierw uzyskamy zgodę danej osoby na umieszczenie informacji – a dopiero później ją umieścimy.

Aby się skontaktować z redakcją serwisu i uzyskać więcej informacji skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zgadzamy się na kopiowanie, wykorzystywanie, modyfikowanie i przetwarzanie artykułów oraz naszych grafik zamieszczonych na naszej stronie. Jeśli jednak chciałbyś wykorzystać naszą wiadomość, to proszę umieścić informację o źródle oraz autorze danego artykułu. Przez pojęcie “źródło” rozumiemy tutaj stronę www.kosmonauta.net, czyli link. Proszę również wyraźnie zaznaczyć, że treść (oraz grafika i odnośniki do nagrań) pochodzi ze strony serwisu Kosmonauta.net, a Twoja strona nie jest z nią związana. W ten sposób będziesz szanować naszą pracę, a my będziemy zmotywowani do pisania kolejnych artykułów. Jednocześnie nie wymagamy wcześniejszego kontaktu z redakcją serwisu by uzyskać zgodę na wykorzystanie naszych tekstów.

Natomiast nie zgadzamy się na kopiowanie naszych tekstów oraz naszych grafik bez żadnej informacji o źródle! Ponieważ takie zachowanie się zdarza – i kilku z nas już tego doświadczyło w przeszłości – rezerwujemy sobie prawo do reakcji. Jeśli okaże się, że ktoś skorzystał z naszych artykułów i informacji bez podania linku, a nawet podał siebie za autora artykułu, to rezerwujemy sobie prawo do:

a) Zażądania natychmiastowego dodania wspomnianych danych.
b) Napisania artykułu o negatywnym wydźwięku, wraz ze screenami i linkiem do strony plagiatora – szczególnie w sytuacji, gdy ktoś przedstawia siebie jako autora skopiowanego tekstu.
c) Oraz dalszej interwencji na drodze prawnej.

Oczywiście, mamy nadzieję, że do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie, a powyższe prawo do reakcji nigdy nie będzie wykorzystane.

Pozdrawiamy serdecznie
Redakcja

Pytania? Aby się skontaktować z redakcją serwisu i uzyskać więcej informacji skorzystaj z formularza kontaktowego.

Comments are closed.