Udany start rakiety Delta IV-H / NRO L-26

0

Dziś w nocy o godzinie 3:47 czasu środkowoeuropejskiego wystartowała rakieta nośna Delta IV Heavy z tajnym satelitą należącym do NRO noszącym oznaczenie L-26. Wcześniejsze próby startu zakończone były niepowodzeniem z powodu uszkodzonej izolacji na rakiecie, problemów z zaworem sterującym przepływem azotu na wyrzutni LC-37B oraz niepomyślnych warunków pogodowych.

Również i tym razem nie obeszło się bez problemów – najpierw z powodu nieokreślonych problemów technicznych odliczanie wstrzymano na T-5 minut przed startem. Nie udało się przez to wystrzelić rakiety z początkiem okna startowego rozpoczynającego się o godzinie 1:33. Następnie podczas końcowego odliczania system sterujący procedurą przedstartową zwrócił błąd – w efekcie rakieta ponownie weszła w hold. Również kolejna próba startu się nie powiodła – tym razem odliczanie przerwano na T-4 minuty przed startem. Powodem ponownie był ten sam system. Ostatecznie start odbył się o godzinie 3:47.

{japopup type=”youtube” content=”http://www.youtube.com/v/-rOZDpLYtsE” width=”480″ height=”385″ title=”Start Delta IV-H / NRO L-26, Credits: SpaceVidCast”}Start Delta IV-H / NRO L-26, Credits: SpaceVidCast{/japopup}

Więcej informacji i zdjęć na ten temat znajdziesz tutaj i tutaj. Wątek na forum polskojęzycznym, poświęcony temu wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Źródło: United Launch Alliance, NASASpaceflight.com

Delta IV-H / NRO L-26,   Credits: ULADelta IV-H / NRO L-26 przed startem (ULA)

Comments are closed.