ICEYE zwiększa zaangażowanie w segmencie ubezpieczeń

0

Informacja od firmy ICEYE na temat aktywności w branży ubezpieczeniowej.

Na początku lutego specjalizujący się w dostarczaniu satelitarnych zobrazowań SAR koncern ICEYE poinformował o udanym zakończeniu rundy D finansowania, w ramach którego przedsiębiorstwo pozyskało łącznie 136 mln USD. W tej rundzie w operatora satelitarnego zainwestował międzynarodowy gigant ubezpieczeniowy Tokio Marine Holdings. Obydwa przedsiębiorstwa planują teraz współpracę przy dostarczaniu klientom zaawansowanych produktów i usług usprawniających działanie branży ubezpieczeniowej.

Inwestycja, jaką Tokio Marine poczyniło w rozwój ICEYE, traktowana jest przez kierownictwo ubezpieczyciela jako krok strategiczny. Chodzi mianowicie o współpracę z dostawcą zobrazowań satelitarnych na rzecz ucyfrowienia procesów związanych z obsługą roszczeń i wypłatą odszkodowań w przypadkach klęsk żywiołowych.

Obydwa podmioty chcą ponadto wspólnie pracować nad rozwiązaniami, które mogłyby stanowić technologiczną odpowiedź na coraz częściej występujące i dające się społeczeństwom we znaki katastrofy naturalne oraz na postępujące zmiany klimatyczne na Ziemi.

W osiągnięciu wymienionych celów pomóc ma przede wszystkim możliwość wysoce precyzyjnego zobrazowania powierzchni planety z wykorzystaniem satelitów ICEYE. Przydatna będzie też wypracowana przez firmę technologia „Daily Coherent Ground Track Repeat” pozwalająca regularnie przyglądać się najistotniejszym obszarom z tej samej orbitalnej ścieżki satelity, co niezwykle ułatwia monitoring zachodzących na obserwowanym terenie zmian.

Kooperacja specjalistów ICEYE z ekspertami ds. ubezpieczeń Tokio Marine skoncentruje się na trzech zadaniach:

  1. opracowanie zaawansowanych usług związanych z roszczeniami ubezpieczonych z tytułu szkód związanych z wiatrem oraz wykorzystanie zdjęć satelitarnych i danych pomocniczych w celu oszacowania skali uszkodzeń dachów w następstwie huraganów;
  2. rozwijanie procesów, które przyspieszą wypłatę roszczeń we wszystkich spółkach w ramach Tokio Marine Group oraz wspomogą rozwój produktów ubezpieczeniowych;
  3. stworzenie skuteczniejszych sposobów wykrywania potencjalnych katastrof za pomocą danych satelitarnych i wspieranie reagowania na takie sytuacje poprzez monitorowanie zmian na Ziemi.

„Współpracujemy z ICEYE od 2020 roku i wspólnie opracowaliśmy rozwiązanie na rzecz likwidacji szkód w przypadku powodzi, które usprawnia i umożliwia szybszą realizację wypłat odszkodowań. Ta współpraca pokazuje silne zaangażowanie ICEYE i Tokio Marine w podejmowanie pozytywnych działań i inicjatyw wychodzących naprzeciw zagrożeniom” – powiedział Masashi Namatame, Group Chief Digital Officer w Tokio Marine Holdings.

Korzyścią z zaangażowania ICEYE w sektorze ubezpieczeniowym jest zdolność tego operatora satelitarnego do łączenia danych z sensorów obecnych na orbicie z wieloma pomocniczymi źródłami informacji. Synergia ta pozwala na dostarczanie gotowych do użycia danych o zagrożeniach, które można szybko przekazać firmom ubezpieczeniowym.

Źródło: Materiały prasowe ICEYE

Comments are closed.