Creotech Instruments planuje wejście na giełdę

1

Drugiego marca prezes firmy Creotech Instruments ogłosił zamiar wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych.

Creotech Instruments (CTI) to jedna z najbardziej aktywnych polskich spółek branży kosmicznej. Łącznie spółka zrealizowała ponad 25 projektów w branży kosmicznej i uczestniczyła w 10 misjach kosmicznych, w tym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Drugiego marca Pan Jacek Kosiec, prezes CTI, ogłosił zamiar wprowadzenia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych (GPW). Spółka w ten sposób chce pozyskać około 10 mln PLN. Oferta publiczna ma być ogłoszona w pierwszym kwartale 2021 roku.

Wejście CTI na GPW to z pewnością ważny krok – nie tylko dla tej spółki, ale całej branży kosmicznej w Polsce. Poziom zainteresowania ofertą publiczną CTI będzie można odczytać także jako ogólny poziom zainteresowania branżą kosmiczną w naszym kraju.

Od lat na GPW nie było spółki bliżej związanej z branżą kosmiczną. Ostatnią, której działalność częściowo była realizowana w przemyśle kosmicznym, była spółka Techmex (założona w 1987 roku). Niestety, pod koniec 2009 roku nastąpiła upadłość likwidacyjna tej spółki – jeszcze zanim Polska weszła do ESA.

(I, CTI)

Jeden komentarz