Wirtualne Demo Day programu Space3ac ScaleUp II

0

12 maja odbędzie się wirtualne Demo Day programu akceleracyjnego Space3ac Scale Up II.

Po raz pierwszy w historii akceleratora, wydarzenie odbędzie się w 100% online. To “Demo Day” odbędzie się 12 maja 2020, w godzinach 15:00 – 17:00. Wezmą w nim udział 22 startupy, które przez 6 miesięcy rozwijały swoje innowacyjne projekty i wdrażały je do dużych przedsiębiorstw. Wśród nich znajdują się między innymi bezzałogowe statki powietrzne, podwodne drony, rozwiązania IoT, nowoczesne systemy spawalnicze i aplikacje oparte na rozwiązaniach AR.

Rejestracja na stronie Space3ac: https://www.space3.ac/demo-day-2020/

Film z poprzedniego Demo Day, przerobiony w aplikacji jednego ze startupów – Comixify.ai

Space3ac Scale Up II to program akceleracyjny, którego celem łączenie jest startupów z dużymi przedsiębiorstwami z ugruntowaną pozycją na rynku. Każda edycja akceleratora kończy się tzw. Demo Day, czyli wydarzeniem, na którym startupy prezentują rezultaty 6 miesięcy pracy z Odbiorcami Technologii – PKN Orlen, Orange Polska, Port Gdańsk, Olivia Business Centre, Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego, OTLogistics, Luxon Led, Valmont Structures, Safe co oraz Pekabex.

W związku z trwającą pandemią, Demo Day odbędzie się wirtualnie, za pośrednictwem oprogramowania Live Webinar. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Space3ac. Serwis Kosmonauta.net, wraz z o4 coworking jest współorganizatorem wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy startupy, zespoły naukowe, młodych przedsiębiorców oraz entuzjastów technologii. 

Agenda

  • 15.00 – 15.05 – Otwarcie Demo Day przez przedstawiciela PARP i akceleratora
  • 15.05 – 15.20 – Wystąpienie inwestora zagranicznego
  • 15.20 – 15.50 – Prezentacje startupów
  • 15.50 – 16.00 – Wystąpienie Michała Sadowskiego z BRAND24
  • 16.00 – 16.30 – Prezentacje startupów
  • 16.30 – 16.45 – Panel dyskusyjny Space3ac i PKN Orlen: Współpraca korporacji i startupów w czasie kryzysu
  • 16.45 – 17.00 – Wręczenie nagród dla najlepszych startupów i zamknięcie oficjalnej ceremonii

Cześć dla startupów i potencjalnych uczestników następnej edycji Space3ac

  • 17:00 – 17:30 Warsztat prowadzony przez CEO akceleratora – “Efektywna współpraca startupów z korporacjami”
  • 17:30 – 18:00 Jak zaaplikować do akceleratora? Q&A!

Startupy, które zaprezentują się na Demo Day w dniu 12 maja 2020

BZB UAS
Startup przy użyciu autorskiego programu bazującego na sztucznej inteligencji automatycznie analizuje zdjęcia pozyskane podczas przelotu dronem i lokalizuje próby ingerencji w rurociągi.

Pelixar SA.
Bezzałogowy system lotniczy dostosowany do konkretnej infrastruktury. Pozwala na realizację zadań monitoringu, patrolu i weryfikacji zdarzeń mających wpływ na sprawność działania i bezpieczeństwo portów morskich.

NNT
Wspiera procesy spawalnicze poprzez minimalizację ryzyka pojawienia się pęknięć w gotowych wyrobach stalowych.

PROA Technology
Opracowała boty, które są wsparciem dla procesów biznesowych, ponieważ samodzielnie wykonują powtarzalne zadania w interakcji z korporacyjnymi systemami informatycznymi, dokumentami MS Office lub bazami danych.

Witbee
Stworzyło narzędzie WitCloud, które służy do rozwiązania wyzwań i problemów marketingu i analityki internetowej. Pozwala gromadzić wszystkie dane marketingowe w jednym miejscu, przetwarzać je i analizować oraz działać skutecznie przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

SEZO
Stworzył system, który monitoruje jakość środowiska w budynkach biurowych bazując na dostępnych wytycznych certyfikatów i standardów (BREEAM, LEED, WELL) w obszarze jakości powietrza, światła, dźwięku czy temperatury oraz monitorowania wycieków wody.

NIX
Opracowało podwodne drony, które wykorzystywane są do nawigacji, pozycjonowania, oraz wizualizacji otoczenia. Urządzenia pozwalają na wykonywanie zadań inspekcyjnych infrastruktury podwodnej metodami ultradźwiękowych badań nieniszczących.

Cube Solution
Rozwiązanie startupu przyczynia się to do obniżenia kosztów i zmniejszenia emisji CO2. Innowacyjny układ optyczny do diod LED, pozwala zwiększyć sprawność produktów oświetleniowych i tym samym obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Spatial Computation
Aplikacja mobilna i webowa oparta na technologii AR. Startup opracowuje rozwiązania, które pomagają wizualizować złożone dane w prosty sposób.

Anzonia
Narzędzie wykorzystujące Big Data do analizy predykcyjnej celem prognozowania czasu pracy pieca pirolitycznego pomiędzy odkoksowaniami.

Symmetrical
Aplikacja umożliwiająca wcześniejszą wypłatę pensji. Pracownik, za pośrednictwem aplikacji mobilnej może zawnioskować o wypłatę zaliczki do 20 dnia każdego miesiąca.

Hugo Legal
Platforma, która pomaga prawnikom w dotarciu do większej liczby klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, zapewniając tym samym niedrogą pomoc prawną.

Surveily
System, wykorzystujący sztuczną inteligencję do analizowania obrazu z kamer. Analiza obrazu wykonywana w czasie rzeczywistym interpretuje obecność w wyznaczonych
strefach i steruje oświetleniem.

Logistics Enhancement System And Services
Sensory, które w czasie rzeczywistym mierzą różnego rodzaju czynniki m.in poziom wód, wilgotność gleby, wykrywanie kradzieży, jakość powietrza, poziom hałasu i wiele innych. Informacje przekazywane są na telefon lub komputer.

Controlsystems
Rozwiązanie mające na celu przyspieszenie i automatyzację procesów obsługi spedycji i transportu lotniczego. Startup umożliwia również monitorowanie statusu przesyłki lotniczej na każdym etapie transportu.

Trustman
Startup opracował innowacyjny element umożliwiający odprowadzanie ciepła z płytek PCB wyposażonych w diody LED.Produkt zwiększa efektywność świetlną i wydłuża żywotność źródła światła.

Optimatik
Opracował platformę do tworzenia interaktywnej przestrzeni przemysłowej w zakładach produkcyjnych. Umożliwia między innymi pozycjonowanie w przestrzeni zamkniętej oraz tworzenie własnej wewnętrznej nawigacji wizualnej.

RESIN HARD
Opracował technologię wytwarzania oraz aplikacji przemysłowej jednoskładnikowego kompozytowego systemu narzędziowego M-PREG. System pozwala na szybkie, korzystne oraz powtarzalne wytwarzanie wysokojakościowych form do produkcji wyrobów kompozytowych.

Montgo Solutions
Rozwiązanie, które organizuje i porządkuje obsługę procesów i przetwarzania danych w przedsiębiorstwie. Upraszcza i automatyzuje również pozyskiwanie danych od podmiotów współpracujących.

Quantum CX
Sensory uśmiechu poprawiające jakość obsługi. Uśmiechy klientów przeliczane są na środki finansowe na rzecz akcji charytatywnych.

Bajuvo
Narzędzie umożliwiające symulacje, a następnie ułożenie detali produkcyjnych optymalnie pod kątem wykorzystania materiału w celu maksymalnego zagospodarowania arkusza stali.

SmartWave
Startup opracował uniwersalny pawilon szklany. Zawiera pokrycie z klejonego szkła giętego w 3D, na samonośnej konstrukcji kompozytowej, z zastosowaniem włókien szklanych, bazaltowych i węglowych.

Trwa nabór do kolejnej rundy Space3ac!

Space3ac jest organizowany przez gdańską spółkę Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up 2 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator wspiera startupy, młode firmy technologiczne, zespoły naukowe i programistyczne finansowaniem do 200 000 PLN per zespół. Aby dołączyć do programu w kolejnej rundzie należy przygotować rozwiązanie na jedno z wyzwań dostępnych na stronie internetowej i wysłać zgłoszenie do 31 maja b.r. Więcej informacji odnośnie programu oraz Demo Day znajdziecie na stronie www.space3.ac.

(Space3ac)

Comments are closed.