W lipcu br. odbędą się warsztaty poświęcone nawigacji satelitarnej organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną i Komisję Europejską.
Trzynasta edycja ESA/JRC International Summerschool poświęconej tematyce GNSS odbędzie się w Krakowie w dniach 20-31 lipca. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych naukowców z dziedziny nawigacji satelitarnej do zdobycia wiedzy od światowej klasy wykładowców.Warsztaty skierowane są do studentów, doktorantów i młodych profesjonalistów branży kosmicznej. Liczba zgłoszeń ograniczona jest do 50 uczestników, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Aby wziąć udział w warsztatach należy spełnić jeden z poniższych warunków:
- Absolwenci szkół wyższych (ukończone min. 3 lata studiów)
- Doktoranci i naukowcy z tytułem doktora przed ukończeniem 38 roku życia
- inżynierowie i specjaliści sektora kosmicznego przed ukończeniem 38 roku życia
Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi od 1200 EUR do 3075 EUR w zależności od terminu zgłoszenia i profilu kandydata.
Więcej informacji pod tym linkiem.