POLSA parterem Future Space

0

POLSA została partnerem międzynarodowego projektu edukacyjnego Future Space. Jego celem jest edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem tematyki kosmicznej oraz inspiracja do rozwoju zawodowego w sektorze.

Liderem konsorcjum jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. W jego skład wchodzą również Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów, holenderskie Muzeum Nauki NEMO oraz greckie Centrum Nauki i Muzeum Technologii NOESIS.

Przedstawiciele konsorcjum mają nadzieję, że realizacja projektu zaowocuje długofalowymi korzyściami: pozwoli poprawić jakość nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania przedmiotami STEM (Science, Technology, Engineering and Math) wśród młodzieży, co zaowocuje zwiększeniem liczby kandydatów na studia związane z tym obszarem i zainspiruje do realizacji projektów kosmicznych.

„Bardzo się cieszę, że Polska Agencja Kosmiczna weźmie udział w projekcie i będzie mogła dzielić się wiedzą, promować karierę w sektorze kosmicznym ale też uczyć się pracy z nauczycielami, prowadzenia tego typu projektów, komunikacji skierowanej do młodzieży. Jest to niezwykłe wyzwanie i jestem dumny z mojego zespołu, że się go podjął. Wierzę, że dzięki współpracy członków konsorcjum i pod doświadczonym okiem CBK PAN uda nam się osiągnąć cele założone w projekcie” – powiedział Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Projekt współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jego realizacja potrwa 30 miesięcy. 12 listopada 2019 r. w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt.

(POLSA)

Comments are closed.