MSPO 2019 – relacja

0

W dniach 3-6 września 2019 w Kielcach odbyły się targi MSPO.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) organizowany w Kielcach to miejsce spotkań osób związanych z branżą wojskową z całego świata, w tym z Europy, USA, Kanady i Izraela. W tym roku to wydarzenie odbyło się w dniach 3-6 września. Nie zabranie też dnia otwartego, który przypadł na 7 września. MSPO organizowane jest w formie targów, z bardzo dużą częścią wystawienniczą. W tym roku wydarzenie odbyło się pod znakiem Wystawy Narodowej Stanów Zjednoczonych i 20. jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych.

Jednym z najciekawszych eksponatów MSPO 2019 była makieta myśliwca F-35 oferowanego Siłom Zbrojnym Rzeczpospolitej Polskiej. Zaprezentowano także kilka śmigłowców, w tym AH-64D Apache Longbow.

MSPO 2019 – relacja / Credits – Blue Dot Solutions, kosmonautanet

Oprócz branży wojskowej na MSPO 2019 obecny był także sektor kosmiczny. Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zorganizowała stanowisko na którym wystawiło się kilka polskich podmiotów branży kosmicznej – zarówno małe firmy jak i duże jednostki badawczo-rozwojowe. W oddzielnych stanowiskach swoje produkty i usługi zaprezentowały inne polskie podmioty branży kosmicznej (aktywne również w sektorze wojskowym) oraz zagraniczne firmy kosmiczne. Dlatego też wśród eksponatów można było zobaczyć modele rakiet, satelitów oraz przykładów wykorzystania danych satelitarnych.

Prezentacja firmy SpaceForest na stanowisku POLSA na MSPO 2019 / Credits - kosmonauta.net
Prezentacja firmy SpaceForest na stanowisku POLSA na MSPO 2019 / Credits – kosmonauta.net

Na MSPO 2019 specjalnym gościem był astronauta Alfred Worden, uczestnik misji Apollo 15. W lipcu 1971 roku Alfred Worden orbitował wokół Księżyca w pojeździe Apollo, podczas gdy dwóch innych uczestników misji Apollo 15 wylądowało na Srebrnym Globie.

(BDS)

Comments are closed.