ERC 2019 – 56 zespołów

0

W tegorocznych zawodach łazików European Rover Challenge weźmie udział 56 zespołów z 16 państw.

European Rover Challenge (ERC) to jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. Z roku na rok ranga tego wydarzenia rośnie. ERC skupia wokół siebie nie tylko specjalistów z dziedziny robotyki planetarnej i konstruktorów łazików, ale także przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz sektora new-tech.

Do zawodów ERC 2019 zgłosiło się łącznie 56 zespołów z 16 państw. Zawody odbędą się w dniach 13-15 września na terenach Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Wśród zgłoszonych zespołów są także te z Polski. Na ich temat w najbliższych tygodniach z pewnością zostanie opublikowanych więcej informacji.

W 2018 roku do ERC zgłosiło się 65 zespołów z 20 państw. Pierwsze miejsce w zeszłorocznych zawodach zdobył Team Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej. Drugie miejsce przypadło łódzkiej ekipie Raptors. Trzecie miejsce zostało przyznane zespołowi Robotics for Space Exploration z Kanady.

Współorganizatorami European Rover Challenge 2019 są Europejska Fundacja Kosmiczna, Mars Society Polska, Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. oraz Politechnika Świętokrzyska.Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym ESA, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Do partnerów wydarzenia dołączyli: Mathworks oraz Austriackie Forum Kosmiczne (OeWF).

(P-PR)

Comments are closed.