Galileo Hackathon: otwarta rejestracja

0

Pochwal się swoimi umiejętnościami kodowania podczas drugiego Hackathonu Galileo, który odbędzie się 15-17 maja w Trójmieście.

Aplikacje mobilne opierające się na pozycjonowaniu użytkowników stały się częścią naszego codziennego życia. Aktualnie więcej niż 50% aplikacji dostępnych do pobrania wykorzystuje dane o lokalizacji.

Do tej pory użytkownicy musieli polegać na takich systemach GNSS, jak GPS w Stanach Zjednoczonych czy GLONASS w Rosji. Jednak wraz z uruchomieniem usług Galileo Initial Services, Europa ma swój własny program GNSS. Teraz użytkownicy mogą korzystać z ulepszonych informacji o pozycjonowaniu i synchronizowaniu danych, które zapewnia Galileo.

Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie!

Czym jest Hackathon Galileo?

Głównym założeniem Hackathonu jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Co ciekawe, uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Dodatkowo Hackathon Galileo będzie świetną okazją do nawiązywania kontaktów ze społecznością programistyczną i daje szanse na nagrody. Zwycięska drużyna otrzyma tysiąc euro.

Jak wziać udział?

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu możesz dołączyć do składu maksymalnie czterech osób lub zarejestrować się indywidualnie i utworzyć zespół na miejscu. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 EUR w każdej z dwóch kategorii:

  • Innowacja Galileo: dla najbardziej innowacyjnych aplikacji używających Galileo jako źródła informacji o lokalizacji
  • Efekt Galileo: dla aplikacji Galileo o największym wpływie społecznym

Zarejestruj się teraz! Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę.

infoShare 2017

Galileo Hackathon będzie połączony z infoShare 2017, czyli największą konferencją technologiczną w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej odbywajacą się 17-19 maja w Gdańsku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych podczas infoShare 2017, a główne nagrody Hackathonu zostaną przyznane na scenie konferencji.

Organizatorem Hackathonu Galileo jest Agencja Europejskiego GNSS (GSA).

Comments are closed.